Talinas. Estijos pieno perdirbimo įmonės Lietuvos pienininkus laiko vis didesniais konkurentais, nes šis Lietuvos sektorius auga sparčiausiai tarp Baltijos šalių ir yra vis labiau orientuotas į eksportą, rašo Estijos laikraštis „Postimees".
„Lietuvos įmonės yra didelės ir jos plečiasi", - sakė didžiausios Estijos pieno perdirbimo įmonės „Valio Eesti" vadovas Maidas Solovjovas. Jo teigimu, Lietuvos įmonės auga sparčiau nei latviškos ir estiškos, Lietuvoje pagaminama beveik du kartus daugiau pieno produktų nei kitose dviejose šalyse.
Lietuva eksportuoja beveik pusę pieno produkcijos, tuo metu Estija - 20-30 proc. Tačiau Lietuvos pienininkai sulaukia valstybės paramos ir jiems mokamos eksporto subsidijos, ko nėra Latvijoje ir Estijoje.
„Konkurencija yra dviejose srityse. Pirmiausia, kalbant apie žalią pieną, Lietuvoje nepakanka pieno. Jie pasistatė didelių gamyklų, tačiau pieno gamyba, tai yra ūkių, trūksta. O Estijoje mes turime didelių ūkių su keliais šimtais karvių. Lietuvoje pusė pieno žaliavos gaunama iš ūkių, kuriuose tėra trys karvės ir net nėra pieno aušintuvo", - sakė „E-Piim" vadovas Jaanusas Murakas.
Jo teigimu, dėl to Lietuvos įmonės superka pieną ir Latvijoje bei Estijoje.
„Jie siūlo didesnę kainą, o savo ūkininkams moka nenormaliai mažą kainą. Štai kur jie gauna savo pelną, o tuomet ateina pas mus pirkti už didesnę kainą", - sakė „E-Piim" vadovas.
Estijoje didmeninė pieno kaina pastaraisiais mėnesiais siekė 17-22 centų už litrą, o Lietuvoje - 8-14 centų.
Savo ruožtu antros pagal dydį Estijos kompanijos „Tere" vadovas Oliveris Kruuda (Oliveris Kruda) dėl konkurencijos nemato nieko blogo.
„Mes nieko neparduodame Lietuvoje, ir tai yra absoliutus principas. Lietuvoje yra labai didelis pieno sektorius. ... Todėl mes neprekiaujame ten, nes ten visuomet bus pigiau", - sakė jis.
Anot O. Kruudos, labiausiai dėl konkurencijos su Lietuva nukenčia Latvijos pienininkai, nes Lietuvos įmonės superka Latvijoje pieną bei vėliau eksportuoja į kaimyninę šalį.
BNS inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Prancūzai protestuoja prieš prekybos susitarimą
2024-11-18 -
Vokietija tampa priklausoma nuo gyvų paršelių importo
2024-11-07 -
ES žemės ūkio subsidijos pildo milijardierių kišenes?
2024-11-06
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)