Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Pasaulyje
Europoje uždaromi cukraus fabrikai

Manheimas. Didžiausia Europos cukraus gamintoja „Südzucker AG“ uždaro dalį savo įmonių Vokietijoje, Prancūzijoje ir Lenkijoje. Planuojamuose uždaryti fabrikuose per metus pagaminama 700 000 tonų cukraus (maždaug 5 kartus daugiau nei pagamina abu Lietuvos fabrikai).

Vokietijos Brotevičiaus ir Varburgo, Prancūzijos Kanji ir Epvilio fabrikai užsidarys po 2019-2020 m. sezono, o Lenkijos Stšyžuvo fabrikas nepriims jau šių metų derliaus.

Lenkijoje uždaromas fabrikas yra mažiausias iš 5 fabrikų, kuriuos šioje šalyje valdo „Südzucker“. Per dieną jame perdirbama 3 tūkst. cukrinių runkelių. Palyginimui, uždaromose Prancūzijos gamyklose per dieną perdirbama 18 ir 12 tūkst. tonų runkelių.

Bioversija 22 02 02

Uždaromų fabrikų įsipareigojimus žemdirbiams perims likę fabrikai. Tai reiškia, kad cukriniai runkeliai bus vežami perdirbti didesniais atstumais.

Darbuotojai kaltina kompanijos vadovybę skubotu sprendimu ir teigia, kad neišnagrinėtos kitos galimybės. „Südzucker AG“ savo pranešime teigia, kad įgyvendinant planą bus konsultuojamasi su atitinkamų regionų darbuotojų atstovais.

Įmonė praneša, kad restruktūrizavimas apims visas grandis, ypač gamybos ir administravimo struktūras. Planuojama mažinti administracines išlaidas Belgijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje ir Lenkijoje.

Šį žingsnį nulėmė blogėjančios cukraus rinkos sąlygos, atsiradusios dėl to, kad 2017 m. ES panaikino gamybos kvotas. Anot įmonės, gamybos kvotų panaikinimas lėmė rinkos chaosą ir didelį kainų sumažėjimą.

Bendrovė kasmet tikisi sutaupyti 100 mln. eurų ir papildomai investuoti į netoli uždaromų cukraus fabrikų esančias gamyklas.

Per pastaruosius metus „Südzucker AG“  konsolidavo 22 cukraus įmones, kurios leido modernizuoti kompaniją.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar ganote melžiamas karves?
Visos apklausos