Basf A1 2024 06 14 Basf m1 2024 06 14
Pasaulyje
Didžioji Britanija uždraudė ūkinių gyvūnų eksportą
Džakartos uosto (Indonezijoje) darbuotojai iškrauna iš Australijos atgabentus galvijus (archyvinė Shutterstock nuotr.)

Londonas. Didžiosios Britanijos parlamentas balsavo už gyvų ūkinių gyvūnų eksporto uždraudimą. Teisės aktą patvirtino Bendruomenių ir Lordų rūmai. Formaliai jam dar turi pritarti monarchas.

Šis ūkinių gyvūnų gerovės įstatymas turi nutraukti tūkstančių galvijų, kiaulių, ožkų, avių, arklių, skirtų skersti ar penėti, eksportą iš Anglijos, Velso ir Škotijos arba per jas.

Didžiosios Britanijos gyvūnų gerovės organizacijos RSPCA, kuri beveik 50 metų agitavo už draudimą, pavadino tai nepaprastu pasiekimu.

Bioversija 2024 04 26 m7

Eksporto draudimu susirūpinta, kai iš paskelbtos ataskaitos paaiškėjo, kad daugiau kaip pusė vežėjų neužtikrina gabenamų gyvūnų gerovės, pasmerkia juos kančioms, išsekimui ir mirčiai.

Pasiūlymą uždrausti ūkinių gyvūnų eksportą 2017 m. suformulavo britų konservatoriai, jis pristatytas kaip „Brexito“ pranašumas – ES prekybos taisyklės neleidžia valstybėms narėms drausti gyvų gyvūnų eksporto į kitas ES šalis.

Naujasis įstatymas netaikomas Šiaurės Airijoje, kurioje pagal „Brexito“ taisykles ir toliau galioja tam tikri ES reglamentai, ypač komerciniais klausimais.

Ūkinių gyvūnų apsaugos nevyriausybinės organizacijos ragina Europos Sąjungą taip pat uždrausti gyvų gyvūnų eksportą į trečiąsias šalis, tačiau šią galimybę neseniai atmetė Komisija.

Australija įsipareigojo iki 2028 m. nutraukti gyvų avių eksportą. Naujoji Zelandija uždraudė gyvų galvijų eksportą jūra nuo 2023 m. balandžio.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos