


Londonas. Didžiosios Britanijos parlamentas balsavo už gyvų ūkinių gyvūnų eksporto uždraudimą. Teisės aktą patvirtino Bendruomenių ir Lordų rūmai. Formaliai jam dar turi pritarti monarchas.
Šis ūkinių gyvūnų gerovės įstatymas turi nutraukti tūkstančių galvijų, kiaulių, ožkų, avių, arklių, skirtų skersti ar penėti, eksportą iš Anglijos, Velso ir Škotijos arba per jas.
Didžiosios Britanijos gyvūnų gerovės organizacijos RSPCA, kuri beveik 50 metų agitavo už draudimą, pavadino tai nepaprastu pasiekimu.
Eksporto draudimu susirūpinta, kai iš paskelbtos ataskaitos paaiškėjo, kad daugiau kaip pusė vežėjų neužtikrina gabenamų gyvūnų gerovės, pasmerkia juos kančioms, išsekimui ir mirčiai.
Pasiūlymą uždrausti ūkinių gyvūnų eksportą 2017 m. suformulavo britų konservatoriai, jis pristatytas kaip „Brexito“ pranašumas – ES prekybos taisyklės neleidžia valstybėms narėms drausti gyvų gyvūnų eksporto į kitas ES šalis.
Naujasis įstatymas netaikomas Šiaurės Airijoje, kurioje pagal „Brexito“ taisykles ir toliau galioja tam tikri ES reglamentai, ypač komerciniais klausimais.
Ūkinių gyvūnų apsaugos nevyriausybinės organizacijos ragina Europos Sąjungą taip pat uždrausti gyvų gyvūnų eksportą į trečiąsias šalis, tačiau šią galimybę neseniai atmetė Komisija.
Australija įsipareigojo iki 2028 m. nutraukti gyvų avių eksportą. Naujoji Zelandija uždraudė gyvų galvijų eksportą jūra nuo 2023 m. balandžio.
Taip pat šia tema skaitykite
-
ES žiemkenčių pasėliai 2025-ųjų sezonu: daug žadanti pradžia
2025-03-26 -
Prancūzijos žemės ūkis išgyvena amžėjimo krizę
2025-03-21 -
Žemės kainos Lenkijoje pasiekė naujas aukštumas
2025-03-20
Skaitomiausios naujienos
-
Siūlo drausti derlingoje žemėje statyti saulės elektrines
2025-03-19 -
Saulės elektrinės nukenčia vis dažniau
2025-04-01 -
Gazolio naudojimas ūkyje: nusižengimų beveik nerasta
2025-03-31
(0)