Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Pasaulyje
Didžiausias Europos ūkis – Rumunijoje

Bukareštas. Didžiausio Europos ūkio iš „KTG Agrar“ titulą paveržęs Rumunijos ūkis valdo 56 tūkst. ha žemės, kasmet gauna 12 mln. eurų subsidijų ir parduoda produkcijos už 86 mln. eurų.

Rumunija Europos Sąjungos narė yra tik 10 metų, tačiau per šį laiką didžiausias ES ūkis išsivystė būtent čia, rašo Producer.com.

Rumunijos bendras žemės ūkio paskirties žemės yra plotas 14 mln. ha, o 9,3 mln. ha yra ariama žemė. Tačiau dėl investicijų ir drėgmės trūkumo kasmet nenaudojama iki 1,3 mln. ha ariamos žemės.

Bioversija m7 2024 11 19

„Agricost“ ūkis įkurtas ypatingoje vietoje – Dunojaus upės Brailos saloje. Jis užima 60 km ilgio ir 11 km pločio teritoriją, kuri padalinta į 29 ūkius.

Iš šio ūkio patogu išvežti grūdus, nes jis yra netoli Brailos uosto Dunojaus upėje, kur derliaus sezonu metu baržos zuja nuolatos. Ūkis gali laikyti grūdus savo saugyklose, o kartu su uosto saugyklomis bendra jų talpa siekia 50 tūkst. tonų.

„Agricost“ misija - tradicija, našumas ir inovacijos, taip pat  naujų technologijų, pagrįstų veiksmingu išteklių valdymu, suderinimu su aplinka, įgyvendinimas. Turėdami visa tai, mes 2016 metais galėjome pasiekti didesnį kaip 410 tūkst. tonų derlių“, – sako bendrovės vadovas Konstantinas Dulutė (Constantin Dulute).

2018 m. ūkis planuoja kulti 1000 tonų grūdų vienam aktyviam darbuotojui, o bendras grūdų kiekis turėtų būti 500 tūkst. tonų. Bendrovė tokius rezultatas planuoja pasiekti plėsdama tiesioginės sėjos technologijas.

Visa ūkio žemė yra nuomojama iš Rumunijos vyriausybės pagal 30 metų sutartis, tačiau „Agricost“ įrengė kelius, drėkinimo sistemas ir pasirūpino baržomis grūdams gabenti.

Ūkis turi 200 traktorių, 100 kombainų. Paprastai ūkis techniką naudoja aštuonerius metus, o tada perka naują. Paskutinį kartą, kai pirko technikos, iškart įsigijo 30 naujų kombainų. Per vienus metus ūkis sunaudoja maždaug penkis milijonus litrų dyzelino.

„Agricost“ iš ES gauna 175 eurų už hektarą išmokas. Ūkis pripažįsta, kad netekus subsidijų, verslas žlugtų.

2017 m. saloje auginti kviečiai, žieminiai miežiai, kukurūzai, sojos, saulėgrąžos, liucerna, žirniai.

Ūkis susiduria su nuolatine problema: kai Dunojus pakyla, požeminis vanduo taip pat pakyla ir apsemia pasėlius (nuotraukoje). „Agricost“ pastatė daugiau nei 150 km kanalų ir siurblių tinklą, kad galėtų vandenį išpumpuoti į Dunojų.

Rumunijos žiniasklaida pranešė, kad šią bendrovę nori įsigyti Abu Dabio (Jungtiniai Arabų Emyratai) „Al Dahra group“ koncernas. Analitikai prognozuoja, kad arabai už ūkį gali sumokėti 200 mln. eurų.

Jau rašėme, kad didžiausiu Europos ūkiu vadintai „KTG Agrar“ bendrovei paskelbtas bankrotas. Stambiausiu Europos ūkininku vadinto Zygfrido Hofreiterio (Siegfried Hofreiter), kuris valdė daug žemės ir Lietuvoje, bankrotas atskleidė didžiulį melą ir apgavystes.

Z. Hofreiterio bankroto byla nagrinėjama jau dvejus metus. Kai 2016 metais buvo iškelta bankroto byla jo bendrovei „KTG-Agrar“, paaiškėjo, kad į ją yra investavę 12 tūkst. asmenų ir jiems Z. Hofreiteris liko skolingas didžiules sumas.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025
    Setupad-desktop-po tekstu

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.