Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Pasaulyje
Demaskuotas nelegalus prekybos arkliena tinklas
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Barselona. Per didelio masto operaciją atskleista organizuota nusikalstama grupuotė, kuri klastojo dokumentus ir mažiausiai keturiose ES šalyse prekiavo maistui netinkama, galimai pavojinga arkliena.

Sulaikyti 35 asmenys, patikrintos 6 įmonės. Konfiskuota daugiau kaip pusė tonos netinkamos mėsos. Per kratas patikrinta daugiau nei 10 tūkst. gyvulių dokumentų ir nustatyti 185 suklastoti arklių pasai, praneša Europolas ir užsienio žiniasklaida.

Barselonos provincijoje veikianti organizacija kaltinama sukčiavimu maistu, dokumentų klastojimu, pinigų plovimu. Nelegalus tinklas apjungė įvairias struktūras: skerdyklas, kuriose nebuvo būtinos kontrolės; gyvulininkystės ūkius; gyvulių prekeivius ir pervežėjus; veterinarijos gydytojus, kurie klastojo dokumentus; mėsines, prekiavusios produkcija. 

Bioversija 2024 04 26 m7

Kaltinamieji nemokamai arba už simbolinę kainą (iki 100 Eur už gyvulį) įsigydavvo arklių, kurie gyvenimo pabaigoje neturėjo jokios rinkos vertės. Grupuotė klastojo registracijos, perdavimo, identifikacijos dokumentus, taip keitė arklienos atsekamumą, kad vėl įtrauktų gyvulius į maisto grandinę. Pardavus arklį jo vertė siekdavo beveik 1 500 eurų. 

Konfiskuoti dokumentai patvirtino, kad organizuota grupuotė atsakinga už šimtų paskerstų arklių mėsos, kuri neatitiko nacionalinių ir ES reglamentų, tiekimą į Ispanijos, Belgijos, Vokietijos ir Italijos rinkas. Europolas paskaičiavo, kad viena neteisėta siunta galėjo atnešti 35 tūkst. Eur pelną, o apyvarta siekė apie 4,5 mln. eurų. 

Teisėsauga atliko kratas įvairiose Katalonijos arklidėse. Aptikta apie 100 arklių, laikomų pažeidžiant gerovės reikalavimus (prastos sąlygos, vandens ir pašarų trūkumas) ir neužtikrinant veterinarinės priežiūros. Europolo duomenimis, su kai kuriais gyvuliais elgtasi netinkamai arba jų sveikata buvo prasta. 

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos