Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Pasaulyje
Britai nutarė išsiaiškinti, kaip jaučiasi „laimingos karvės“

Londonas. „Laimingos karvės“ projektu siekiama iš naujo apibrėžti karvių elgesį aplinkoje, automatizuoti ir išsaugoti skaitmeninius gyvūnų psichinės gerovės matmenis.

Europos bendrovė „Arla“ Jungtinėje Karalystėje (JK) pradėjo projektą, pavadintą „Laiminga karvė“, kuris leis fermose įrengti jutiklius gyvūnų gerovės rodikliams rinkti, rašo portalas farminguk.com.

Projektas įgyvendinamas naujoviškame „Arla UK 360“ ūkyje, kur darbuotojai naudoja „Nedap“ jutiklių technologiją, norėdami stebėti bandos veiklą, elgesį, aktyvumą ir buvimo vietą.

Bioversija m7 2024 11 19

Tyrimo technologijų partneriai „Nedap“ kartu su „Alta Genetics“ karvių tvarte įrengė novatoriškų imtuvų tinklą. Kartu su sensorių įranga jie užfiksuoja menkiausius gyvulio elgesio, judėjimo ar sveikatos pokyčius, perduodami mokslininkams daug duomenų.

JK ūkininkai jau naudoja tokias technologijas kaip „Nedap“, kad būtų galima pastebėti ankstyvus gyvulio ligos požymius. Tad galimybė toliau vystyti tokius skaitmeninius įrankius vertinama kaip didelis žingsnis į priekį.

Mokslininkai planuoja įrodyti, kad ūkyje iš gyvulių nešiojamos įrangos jau surinktus duomenis galima toliau naudoti - sukurti karvių elgesio ir psichinės savijautos stebėsenos sistemą.

„Arla“ komunikacijos direktorė Alisa Svift (Alice Swift) sakė: „Šie tyrimai turėtų padėti sukurti labai naudingą barometrą, leidžiantį mums nustatyti ir įvertinti teigiamą karvės elgesį. Galiausiai visa tai prisideda prie gyvūnų gerovės, nes įgytos žinios bus perduodamos plačiam ūkininkų ratui.“

Mokslininkai jau pradėjo peržiūrėti ataskaitas ir analizuoti, kokius pagrindinius duomenis galima išmatuoti ir pagal juos nustatyti svarbiausius teigiamo elgesio rodiklius, kiekvienos karvės ir bandos sąveiką.

Tyrimų koordinatorė Ana Reiner (Annie Reiner) pridūrė: „Šis projektas ne tik išplės mūsų supratimą apie pieninių karvių gerovės rodiklius, bet ir padės automatizuoti šias priemones. Tikimės, kad sukūrę gerovės rodiklį, mes padėsime ūkininkams, kad jie galėtų sukurti palankesnę aplinką karvių fermose.“

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025
    Setupad-desktop-po tekstu

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.