Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Pasaulyje
Beprotiška Europos žemdirbių vasara: pietūs dega, šiaurė - skęsta

Berlynas. Šiųmetis sezonas kai kurių Europos regionų žemdirbiams pasirodė pražūtingas. Po krušų pietų Europoje kai kur laukuose įsiplieskė gaisrai, o šiaurė nukentėjo nuo liūčių. Stichijų padaryti nuostoliai gali būti didžiuliai.

Intensyvus karštis, kai temperatūra viršijo 40 laipsnių Celsijaus, sukėlė katastrofiškus miškų ir kaimų gaisrus Viduržemio jūros regione. Dega laukai, ūkiai, žmonės ir gyvūnai žūsta gaisre, rašo portalas agrarheute.com.

Iki šiol ypač skaudžiai nukentėjo Graikija, Turkija ir Pietų Italija. Tačiau gaisrai siautėja ir Balkanuose, Bulgarijoje, Rumunijoje.

Bioversija 2024 07 09 m7

Šiuo metu neįmanoma pasakyti, kokio masto žalą ir gamybos nuostolių patyrė žemės ūkis, nes kova su ugnimi tebevyksta.

Skaičiuojama, kad vien Graikijoje sunaikintų miškų ir dirbamos žemės plotas yra keli šimtai tūkstančių hektarų. Remiantis Europos miškų gaisrų informacine sistema, per 10 dienų iki rugpjūčio 7 dienos Graikijoje sudegė beveik 57 tūkst. hektarų. Vidutinis gaisrų plotas nuo 2008 iki 2020 metų būdavo tik 1700 hektarų.

Tuo tarpu meteorologijos tarnybos prognozuoja, kad karščio banga gali pasklisti ir Ispanijos bei Prancūzijos dalyse - šalyse, kuriose žemės ūkyje yra svarbesnis nei, pavyzdžiui, Graikijoje.

Pietų Italijoje, Sardinijoje, per trumpą laiką per gaisrą buvo sunaikinta per 20 tūkst. hektarų miškų, alyvmedžių giraičių ir javų laukų.

Beje, Graikijos ir kitų nukentėjusių šalių žiniasklaida pranešė, kad didelę dalį gaisrų galėjo sukelti padegimai. Graikijoje valdžia jau areštavo kelis žmones. Žiniasklaida taip pat pranešė apie padegimus ir areštus Turkijoje bei Italijoje.

Pietų Italijos regionai dega, o šiaurinėje šalies dalyje, kaip ir visoje Šiaurės Europoje, kilo stiprios audros ir liūtys. „Šią beprotišką vasarą smarkių audrų ir krušos padaryta žala visam Šiaurės Italijos kraštovaizdžiui siekia kelias dešimtis milijonų eurų“, - komentavo žemės ūkio organizacija „Coldiretti“.

Pavasaris, beje, irgi atnešė Europos žemdirbiams nuostolių dėl užklupusių didžiulių šalnų.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos