Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Pasaulyje
Beirute sudegė tūkstančiai tonų kviečių ir kukurūzų
Socialinio tinklo „Twitter“ nuotr.

Beirutas. Po kelias savaites grūdų saugykloje trukusių gaisrų, kuriuos sukėlė vasaros karščiai, sugriuvo šiaurinis Beiruto uosto grūdų sandėlis.

Nors „Port Silo“ generalinis direktorius Assaadʼas Haddadʼas (Asadas Hadadas) naujienų agentūrai „The Associated Press“ patvirtino, kad viskas kontroliuojama, tačiau Civilinės gynybos departamento atstovas Youssefʼas Mallahʼas (Jusefas Malahas) nuogąstavo, jog kitos šiaurinio sandėlio dalys taip pat gali sugriūti.

Gaisras šiauriniame Beiruto grūdų sandėlyje kilo liepos pradžioje dėl prasidėjusios grūdų fermentacijos. Jo užgesinti nepavyko, bet pareigūnai ir ekspertai davė nurodymą daugiau netęsti veiksmų, baimindamiesi, kad papildoma drėgmė pablogins situaciją. Vidaus reikalų ministerija daugiau nei po savaitės pranešė, kad ugnis išplito.

Bioversija 2024 04 26 m7

Taigi, kelias savaites sandėliuose grūdai smilko, aplink sklido nemalonus kvapas. Aplinkos ir sveikatos ministerija išleido nurodymą šalia uosto gyvenantiems žmonės likti namuose.

Libano laikinasis ministras pirmininkas dar visai neseniai perspėjo, kad talpykla gali griūti. Jis pridūrė, kad bokštuose vis dar yra tūkstančiai tonų kviečių ir kukurūzų.

Beiruto uoste daug metų netinkamomis sąlygomis laikyti apie 3 tūkst. t amonio nitrato trąšų – itin sprogios medžiagos. 2020 m. rugpjūčio 4 d. jos užsidegė ir gaisras sukėlė didžiulį sprogimą.

Beje, praėjusį balandį Libano vyriausybė nusprendė nugriauti grūdų sandėlius, bet šiam sprendimui įsigalioti sutrukdė sprogimo aukų ir išgyvenusiųjų šeimų protestai.

Žmonės tvirtino, kad sandėliuose gali būti įrodymų, naudingų teisminiam tyrimui, ir kad jie turėtų stovėti kaip tragiško incidento memorialas, rašoma „The Washington Post“.

Šaltinis: MŪ inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos