Basf A1 2024 09 10 Basf m1 2024 09 06
Pasaulyje
Amerikiečiai rems novatorišką trąšų pramonę
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vašingtonas. Pagal naują dotacijų programą JAV Žemės ūkio departamentas (USDA) skirs 250 mln. JAV dolerių nepriklausomai, novatoriškai ir tvariai Amerikos trąšų pramonei, kad šalies ūkininkai galėtų lengviau apsirūpinti svarbiais ištekliais.

USDA paskelbė remsianti papildomą trąšų gamybą, kad JAV ūkininkai galėtų susidoroti su didėjančiomis sąnaudomis, įskaitant išaugusių Rusijos trąšų kainų poveikį.

Be to, siekdamas išspręsti didėjančias konkurencijos problemas žemės ūkio tiekimo grandinėje, USDA pradės viešą tyrimą, kad gautų patikimos informacijos apie sėklas, žemės ūkio žaliavas, trąšas ir mažmenines rinkas.

Bioversija m7 2024 09 18

„Be darbo vietų kūrimo, išlaidų mažinimo ir patikimesnio ūkininkų aprūpinimo, padidėjusios investicijos į JAV trąšų pramonę padės spręsti klimato kaitos problemą, nes sumažins su transportavimu susijusių šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą ir skatins tvaresnę gamybos praktiką bei tikslesnį naudojimą“, – pranešime sakė JAV žemės ūkio sekretorius Tomʼas Vilsackʼas (Tomas Vilsakas).

Trąšų kainos JAV ūkininkams per metus padidėjo daugiau nei dvigubai dėl daugelio veiksnių, įskaitant ribotą mineralinių iškasenų pasiūlą ir dideles energijos sąnaudas, didelę pasaulinę žemės ūkio prekių paklausą ir kainas, priklausomybę nuo trąšų importo ir konkurencijos trūkumą trąšų rinkoje.

JAV – viena didžiausių trąšų (visų trijų pagrindinių komponentų – azoto, fosforo ir kalio) importuotojų pasaulyje ir priklauso nuo užsienio tiekėjų.

Kinija, Rusija, Kanada ir Marokas yra pagrindiniai minėtų trąšų komponentų gamintojai, be to, nemažai kalio tiekia Baltarusija.

Dotacijų programai USDA panaudos Prekių kreditų korporacijos („Commodity Credit Corporation“) lėšas. Numatoma skirti finansavimą naujoms nepriklausomoms gamybos bendrovėms, atitinkančioms tam tikrus reikalavimus.

Pavyzdžiui, trąšas gamina vietinės įmonės, sukurdamos gerai apmokamas darbo vietas ir sumažindamos priklausomybę nuo potencialiai nestabilaus užsienio tiekimo.

Kitas reikalavimas – inovatyvumas, t. y. patobulinti trąšų gamybos metodai, kad būtų gaminami naujos kartos produktai.

Kreipiamas dėmesys ir į tvarumą, kad būtų mažesnis šiltnamio efektą sukeliančių dujų poveikis transportuojant, gaminant ir naudojant trąšas. Tuo tikslu reikės naudoti atsinaujinančią energiją, atsinaujinančias žaliavas ir inovatyvias trąšų formules, taikyti tikslųjį tręšimą.

„Dėl koncentruotos rinkos struktūros ir galimai nekonkurencinės praktikos Amerikos ūkininkai, įmonės ir vartotojai susiduria su didesnėmis sąnaudomis, mažesniu pasirinkimu, kur pirkti ir parduoti. Galiausiai tiems, kurie augina mums maistą, tampa sunku išgyventi.

Ūkininkai, žemės ūkio ir maisto pramonės įmonės, kalbėdami apie pastarojo meto rinkos iššūkius, susirūpinę dėl to, kad didelės tiekimo grandinės įmonės galimai naudojasi situacija didindamos pelną, o ne tiesiog reaguodamos į pasiūlą ir paklausą“, – kalbėdamas apie rinkos tyrimus, prenešime teigėT. Vilsackʼas.

Parengta: MŪ
    Gudinas -  23 06 14

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kaip vertinate dabartines žemės ūkio paskolų palūkanas?
    Visos apklausos