Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Nuomonė
V. Juodsnukis: „Ūkininkų turgeliai nėra viruso židiniai“

Kaunas. Kauno mieste veikiančių mobiliųjų ūkininkų turgelių prekeiviai ir lankytojai praėjusią savaitę sulaukė įspėjimų ir nuobaudų dėl nusižengimo karantino reikalavimams. Kauno savivaldybė jų atžvilgiu žada imtis ir labiau radikalių sprendimų.

Ūkininkų turgelių organizatoriai informuoti, jog privalo sudrausminti prekybininkus, kurie nedėvėdami kaukių ar jas naudodami netinkamai, ne tik rodo blogą pavyzdį, bet ir pažeidžia pagrindines karantino taisykles.

Vienos šių turgelių organizatorės - Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos pirmininkas Vidas Juodsnukis, komentuodamas Kauno savivaldybės pastabas, sako, kad ūkininkų turgeliai tikrai nėra ta vieta, kurioje reikia ieškoti viruso židinių:

„Tiek ūkininkai, tiek ir prekiautojai pastebėjo, kad Kauno mieste turgeliai buvo tikrinami perdėtai kruopščiai. Aišku, mums nieko naujo tame nėra, nes mus pastoviai tikrina ir Veterinarijos tarnyba, ir viešoji policija, ir darbo inspekcija, ir kitos tarnybos. Mes pripratę prie tų tikrinimų. Tačiau stebina tokia reakcija: jeigu iš trisdešimties ar penkiasdešimties prekiaujančių ūkininkų pastebi vos vieną, laikinai netinkamai užsidėjusį kaukę ir jau daro išvadas, kad tai yra koronaviruso židiniai. Tai čia, pasakyčiau, yra labai nesąžiningas elgimasis.

Bioversija 2024 07 09 m7

Ūkininkai išsikovoję teisę, kad gali savo užaugintą produkciją parduoti tiesiogiai vartotojai. Yra labai išpopuliarėję tie turgeliai. Per eilę metų jokių apsinuodijimų, jokių nusižengimų rimtų nebuvo pastebėta. Smulkmenų, aišku, visur būna, gal ir pas mus pasitaiko. Bet vykdome visus tiek Vyriausybės, tiek Maisto ir veterinarijos tarnybos reikalavimus. Aišku, dabar yra labai sudėtinga, labai įtempta situacija.

Kiek teko kalbėtis ir su Viešosios policijos, ir su apskrities policijos atstovais, jie jokių išskirtinių nusižengimų nepamatė. Ir tikrai ne ten reikia ieškoti koronaviruso plitimo šaltinių.

Mes lapkričio mėnesį matėme, kokios šventės Senamiestyje buvo organizuojamos, buvo tiesiog baisu išeiti į gatveles - kiek buvo atsipalaidavęs jaunimas. Pasekmės iš ten išplito. O į turgelius ateina solidūs žmonės, atsakingi žmonės, iš čia ne ta vieta, kurioje reikia ieškoti užkrato platinimo.“

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos