Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Nuomonė
„Reikėtų susiklausyti, vienam kitą palaikyti, o ne skaldytis“

Kaunas. Buvęs Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) pirmininkas Jonas Talmantas susirūpinęs pastaruoju metu sklindančia informacija, kad organizaciją bandoma skaldyti, raginama pasitraukti iš Žemės ūkio tarybos. Anot jo, visiems reikia būti vieningiems.

„Socialiniuose tinkluose, žiniasklaidoje galima rasti kai kurių žmonių pasisakymų, kad norėtų išeiti, išsidraskyti, jog LŪS išeitų iš Žemės ūkio tarybos. Toks kiršinimas vyksta ne tik su kitomis žemdirbių organizacijomis, bet ir pačios sąjungos viduje.

Man dirbant Ūkininkų sąjungos pirmininku per 13 metų buvo ir labai sunkių momentų, todėl, manau, labai svarbu palaikyti ryšį su kitomis žemdirbių organizacijomis, kurios irgi yra Žemės ūkio taryboje. Tuo labiau, kad dabar situacija ypač sunki – išgyvenome kovidą, vyksta karas Ukrainoje. Tą jaučiame ir mes, ūkininkai, nes tam tikra produkcija iš kariaujančių šalių negali pasiekti Afrikos, daug jos patenka į Europos šalis.

Bioversija m7 2024 03 29

Reikia ūkininkauti pagal Strateginio plano reikalavimus – naujos ekoschemos, trąšų, pesticidų mažinimas, pieno kainų krizė, daug kitų neišspręstų žemės ūkio problemų. Kai situacija žemės ūkyje tokia sudėtinga, ne laikas ir ne vieta kiršinti vieni kitus.

Manau, tas skaldymasis, kai vieni palaiko valdžios atstovus, jų sprendimus, o kiti – ne, tikrai negerai. Prie to prisideda ne tik Žemės ūkio rūmai, kurie išlaikomi iš biudžeto, bet ir kai kurie LŪS pirmininko pavaduotojai. Sakyčiau, tvirtos pozicijos neturi  ir pats pirmininkas. Tai veda LŪS į kritinę situaciją. Manau, yra tam tikrų priežasčių, kodėl siekiama tokio perversmo. Visuomet stiprias organizacijas valdžiai sunkiau valdyti, matyt, ir konkuruojančios organizacijos norėtų mus susilpninti. O tokių asmenų, narių, kurių ambicijos užgautos, buvo ir mano vadovavimo laikais, yra ir dabar. Pavardžių neminėsiu, bet geriau pažiūrėjus matyti, kas pila benziną į ugnį.

Noriu pasakyti, kad politikai, valdžia ateina 4 metams, paskui ateis kita valdžia. O mums ūkininkauti reikės ir po metų, ir po 10-ies, vaikams ir anūkams ūkius perduosime. Tai mūsų principai, ūkininkavimas nesikeičia kaip valdžia – kas 4 metus.

Kai kuriose Europos šalyse ūkiai gyvuoja šimtmečiais, mes jau 30 metų ūkius turime. Ir dabar tai, ką esame sukūrę, eiti ir viską išdraskyti... Prie to prisideda ir valdžios, ir kai kurie žemdirbių atstovai, kurie per daugelį metų tai prie vienos valdžios prisitrina, tai prie kitos. Išeina taip, kad reikia palaikyti valdžią, o ne savus ūkininkus, draugus. Matyt, reikėtų tų asociacijų vadovams susitikti ir vyriškai pasikalbėti, o ne vienam eiti į vieną pusę, kitam – į priešingą.

Jeigu galvoja, kad po vieną būsime stipresni ir daugiau nuveiksime, nemanau, jog taip bus. Kaip teisininkai sako, grupėje galima nuveikti didesnius darbus ir išlaikyti rimtį šiuo sunkiu metu.

Visos asociacijos ir asociacijų nariai turėtų priimti tokį sprendimą, kad sunkmetyje nereikėtų spręsti atsiskyrimo, išėjimo kiršinimo, perėjimo kitur klausimų. Reikėtų susiklausyti, vienam kitą palaikyti, o ne kiršinti ir skaldytis. Reikėtų išlaikyti toleranciją, daugiau gerbti vieni kitus“, – žemdirbius būti vieningais kviečia Kėdainių r. ūkininkas Jonas Talmantas, 13 metų vadovavęs LŪS.

Parengta: pagal LGAA inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos