Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Nuomonė
Ministrės patarėjas teigia buvęs neteisingai suprastas

Kaunas. Švietimo ir mokslo ministrės patarėjo Mariaus Ablačinsko viešai pasakyti žodžiai apie žemės ūkio specialistų išsilavinimą sukėlė diskusijų audrą. Patarėjas teigia buvęs neteisingai suprastas.

Praėjusią savaitę Seimo Kaimo reikalų komitete surengtos apskritojo stalo diskusijos dalyviai kalbėjo apie tai, kodėl žemės ūkyje trūksta darbuotojų ir koks išsilavinimas jiems reikalingas. „Mano ūkis" rašė apie tai.

Diskutuojant apie specialistams reikalingą išsilavinimą, nuskambėjo tokie M. Ablačinsko žodžiai: „Nebūtina žemės ūkio sektoriuje mokėti „rašyti“ visiems. Didžiuma specialistų, spėju, visgi yra nekvalifikuoti. Tokių, kurie žemės ūkio sektoriuje turi mokėti „rašyti“, drįsčiau teigti, yra vienas kitas procentas“.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

M. Ablačinskas „Mano ūkiui“ teigė, kad jis buvo neteisingas suprastas, o jo žodžiai ištraukti iš konteksto.

„Kontekstas buvo pradedant, jei tinkamai atsimenu, Česlovo Tallat-Kelpšos pranešimu, kuriame atsirado sąvokos „rašyti“ ir „dirbti“ ir tarsi priešpastatymas „dirbti“ prieš „rašyti“. Pranešėjas omenyje tikrai turėjo ne žemės ūkio sektoriuje dirbančių asmenų raštingumą, o bendrą Lietuvos problemą, kad švietimo sistema rengia daug asmenų su aukštuoju išsilavinimu (čia įsivedė žodis „rašyti“), bet nėra kam dirbti, o ir šie aukštojo mokslo absolventai moka „rašyti“, bet nebūtinai (dažniausiai – ne) moka kažką dirbti.

Štai tokiam kontekstui (toje konkrečioje diskusijoje, tame konkrečiame žmonių, kurie dalyvavo diskusijoje, rate) atsiradus, aš (atėjus mano eilei pasisakyti) komentavau prieš tai buvusį pasisakymą, auditorijai tikrai suprantant „sąvokas“, kurias vartojau, tęsdamas diskusiją.

Aš tikrai nesakiau, kad žemės ūkio sektoriuje dirbantys asmenys gali būti „neraštingi“ ir juos išvis nieko nereikia mokyti. Kalba buvo apie aukštojo mokslo absolventų (jiems diskusijoje buvo priskirta sąvoka „rašyti“) ir profesinio mokymo absolventų (jiems diskusijoje buvo priskirta sąvoka „dirbti“) proporcijas, kalbant apie realias darbo vietas žemės ūkio sektoriuje. Aš bandžiau spėti, kad gebančių dirbti turi būti ženkliai daugiau ir omenyje tikrai neturėjau, kad žemės ūkio sektoriaus darbininkai gali būti neraštingi.

Netgi replikavusi ASU prorektorė priėjo prie manęs ir pripažino supratusi, ką sakiau, bet tiesiog turėjusi pasisakyti, kad neliktų abejonės, jog aukštojo mokslo išsilavinimą turinčių specialistų žemės ūkio sektoriuje irgi reikia“, – savo komentare „Mano ūkiui“ rašo M. Ablačinskas.

Skaitytojams pateikiame vykusios diskusijos vaizdo įrašą, kad patys galėtumėte susidaryti savo nuomonę apie diskusijoje išsakytas mintis.

Čia galite išklausyti M. Ablačinsko pasisakymą, kuris sukėlė diskusijas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos