BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Nuomonė
Kreipimasis į žemdirbius: susitiksime metams prasidėjus!

Yra posakis „kas mūsų nepalaužia, tas mus daro stipresnius“. Šis posakis labai tinka Lietuvos žemdirbių bendruomenei.

Šeštus metus su jumis einame „surėmę pečius“, kad žemę dirbantis žmogus jaustųsi gerbiamas ir oriai uždirbtų, tad gerai žinau, kiek daug būta nepalankių gamtinių, politinių ir kitokių aplinkybių, kurios kėlė (kai kurios ir tebekelia) grėsmę jūsų veiklos tęstinumui, jūsų ūkiams, jūsų verslams.

Per šitą trumpą laiką jūs atlaikėte ir nuostolius dėl Rusijos embargo, ir pieno kvotų panaikinimo žalą, ir derlių pasiglemžusias liūtis, potvynius, sausras ir nesavalaikes šalnas... Apie jus formuojamą neigiamą įvaizdį viešojoje erdvėje... Ir nesąžiningas konkurencines sąlygas, kai gyvūnų gerovės, maisto saugos, aplinkosaugos ir kiti reikalavimai yra tokie patys kaip ir visiems Europos Sąjungos ūkininkams, o kai kuriais atvejais netgi aukštesni, bet tiesioginės išmokos jums vis dar mokamos vienos mažiausių Europoje. Gerai žinau kiekvieną jūsų skaudulį, tikras jūsų problemas, nes dirbdamas Europos Parlamente matau, kiek daug pastangų, kiek daug savo laiko ir asmeninių resursų jūs paaukojat, gindami savo teises, kovodami dėl žemę dirbančio žmogaus išlikimo.

Bioversija 2024 04 26 m7

Tai ir sunkios diskusijos nacionalinės valdžios koridoriuose, ir tarptautinės derybos Europos Komisijos kabinetuose. Tai europinių reglamentų nagrinėjimas, pastabų ir pasiūlymų teikimas teisės aktams. Tai ir pilietinis aktyvumas, protesto akcijos tiek Briuselyje, tiek Lietuvoje. Tai dešimtis tūkstančių parašų talpinančios jūsų peticijos. Tai sėkmingai organizuojamas tarptautinės žemdirbių bendruomenės bendradarbiavimas. Ir visa tai įmanoma tik dėl jūsų drąsos, atkaklumo ir vieningumo. Esu jums labai dėkingas už tokį stiprų, profesionalų bendradarbiavimą. Žemdirbių visuomenė tobulėja, stiprėja jūsų diplomatijos sugebėjimai, organizuotumas, tarptautiniai ryšiai.

Kartu pasiekėme dalies ūkininkų nuostolių kompensavimą, taip pat laikiną pieno rinkos reguliavimą, labai daug nuveikta ir dėl tiesioginių išmokų suvienodinimo iki sąžiningo lygio, t. y. – iki Europos Sąjungos vidurkio.

Vieningumo ir bendrystės niekada nebus per daug. Artėjančių švenčių proga žemdirbiams nuoširdžiai linkiu būti dar vieningesniais, susitelkusiais ir atkakliais. Kaip niekad reikalingos mūsų visų organizuotos pastangos. Jūs patys matote, kiek daug galite nuveikti būdami vieningi. Artėjant trišalių derybų dėl Europos Sąjungos naujojo finansinio laikotarpio lemiamam etapui, kviečiu bendrą Lietuvos žemdirbių interesą iškelti aukščiau atskirų sektorių ar atskirų organizacijų interesų. Dar stipriau apjunkime savo jėgas. Pasitelkime visus įmanomus argumentus ir visas įmanomas demokratines priemones išsakyti savo poziciją, ginti savo teisę į teisingumą žemdirbių atžvilgiu.

Pasitikime Naujuosius metus kaip naują mums bendrą iššūkį – kiek tik galime džiugiai, su optimizmu, su viltimi, su pasitikėjimu savo jėgomis. Žinote mano kontaktus. Mano biurai visada jums atviri. Esu tikras, kad artimiausiu metu turėsime ne vieną bendrą prasmingą iniciatyvą. Susitiksime naujiems metams prasidėjus. Kviečiu ir toliau palaikyti bendradarbiavimą aukščiausiame lygmenyje. Juk esame užgrūdinti. Linkiu mums visiems, kad būtume vieningi ir stiprūs kaip niekad anksčiau.

Prisiminkime savo šaknis, protėvius, kurių dauguma dirbo žemę. Prie džiugaus šventų Kalėdų stalo kviečiu pasidžiaugti savo darbo vaisiais tiesiogine prasme, nes tikiu, kad dauguma jūsų švenčių metu vaišinsitės savo pačių užaugintu ir paruoštu maistu. Taip pat su pelnytu pasididžiavimu prisiminkite visas savo pastangas ir pasiekimus, net jeigu tai dar ne paskutinis „mūšis“ siekiant pergalės.

Linksmų šventų Kalėdų ir laimingų, vieningų, kupinų bendrystės Naujųjų 2020-ųjų metų!

Jūsų Bronis ROPĖ,
Europos Parlamento narys

Užs. Nr. 10047

Užs. Nr. 10035

Skaitykite daugiau: https://www.manoukis.lt/naujienos/nuomone/bronis-rope-neduokite-man-ramybes
Užs. Nr. 10035

Skaitykite daugiau: https://www.manoukis.lt/naujienos/nuomone/bronis-rope-neduokite-man-ramybes
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos