BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Mokslas
Žemės ūkio akademija priims 400 Ukrainos studentų

Kaunas. Nuo karo bėgantiems ukrainiečiams Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) tiesia pagalbos ranką – planuojama priimti iki 400 studentų ir įdarbinti iki 50 dėstytojų bei tyrėjų. Jau dabar Žemės ūkio akademijoje (ŽŪA) dirba viena Ukrainos mokslininkė.

VDU ŽŪA kanclerės dr. Astridos Miceikienės teigimu, visas universitetas susitelkė, kad padėtų nuo karo bėgantiems ukrainiečiams.

Pasak jos, šiam tikslui įgyvendinti numatytos kelios veiklos kryptys. Pirma, įsteigtas fondas, į kurį visi gali pervesti pinigų.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Iš jo lėšų Ukrainos studentams bus mokamos stipendijos, kuriomis galės padengti studijų, apgyvendinimo ir įsikūrimo išlaidas. Prireikus lėšos bus skiriamos studentų pragyvenimo poreikiams tenkinti“, – portalui manoūkis.lt sakė ji.

Antra, ruošiamasi priimti iki 400 nuo karo bėgančių studentų ir iki 50 dėstytojų ar tyrėjų. VDU ŽŪA jau dirba viena Ukrainos mokslininkė, kuri užima vyresniosios mokslininkės pareigas. Anot A. Miceikienės, ji kartu su VDU ŽŪA mokslininkais vykdys mokslinę veiklą, t. y. atliks mokslinius tyrimus.

Trečia, atlaisvinta apie 100 vietų universiteto bendrabučiuose, kur galės laikinai apsigyventi iš Ukrainos bėgantys žmonės.

VDU ŽŪA kanclerės teigimu, ieškoma galimybių priimti kuo daugiau studentų. Tačiau A. Miceikienė pabrėžia, kad susiduria su problema – didžioji dalis Ukrainos studentų neturi pažymų, rodančių, ką, kiek ir kaip mokėsi.

Autorius: Eulalija Jonuškienė
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos