Žemdirbystės instituto vairas - jauno mokslininko rankose
2016-01-06

Akademija (Kėdainių r.). Šįmet 60 metų jubiliejų švęsiantis Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės institutas metus pradėjo svarbiais pokyčiais - instituto direktoriaus pareigas pradėjo eiti dr. Gintaras Brazauskas.

Septyniolika metų Žemdirbystės institute dirbantis dr. G. Brazauskas direktoriaus poste pakeitė vadovo kadenciją baigusį doc. dr. Vytautą Ruzgą.

„Pasiūlymas vadovauti institutui buvo gana netikėtas, tačiau jį priėmiau kaip didelį pasitikėjimą ir atsakomybę. Suprantu, kad dabar penkerius metus teks man vadovauti institutui. Turiu planų, ką norėčiau plėsti", - sako G. Brazauskas.

Linas agro mob 21 06 04

Pirmiausia jis ruošiasi pasikalbėti su mokslų darbuotojais, kurių ne tiek ir mažai - per penkiasdešimt ir dar penkiolika doktorantų. Iš viso Institute dirba apie 180 žmonių, tad kolektyvas tikrai nemažas.

G. Brazausko kandidatūrą Žemdirbystės instituto direktoriaus pareigoms, baigiantis buvusio vadovo kadencijai, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Mokslo tarybai pasiūlė prof. habil. dr. Zenonas Dabkevičius.

„Sulaukęs pasiūlymo tapti direktoriumi paruošiau instituto veiklos planą. Mano nuomone, institutas puikiai dirba ir žinomas Lietuvos rinkoje. Matau daug galimybių ieškoti nišų tarptautinio bendradarbiavimo srityje ir stiprinant tarptautinį įstaigos žinomumą. Tai padaryti galima siunčiant darbuotojus stažuotis į užsienio mokslo įstaigas. Jie parvežtų ir kontaktų, ir reikalingų idėjų. Pats esu stažavęsis ir Danijoje, ir Jungtinėse Valstijose. Manau, kad mūsų institutas gali sėkmingai bendradarbiauti su Skandinavijos šalimis ir artimesniais kaimynais", - planais dalijasi naujasis Žemdirbystės instituto vadovas.

G. Brazauskas nežada apleisti ir mokslinių darbų. „Esu pradėjęs įvairių darbų ir projektų, tad juos tikrai tęsiu. Man institutas yra labai brangus. Nors jame dirbu tik septyniolika metų, tačiau jaučiuosi šiuose rūmuose užaugęs - čia dirbo mano tėvai, tad žemdirbystės mokslas mano gyvenime - nuo pat mažens. Tikiu lietuviško mokslo galia ir su didele atsakomybe priėmiau man patikėtas pareigas", - sakė G. Brazauskas.

Nuo 2007 metų G. Brazauskas dirbo Genetikos ir fiziologijos laboratorijos vedėju. Šias pareigas naujasis Instituto vadovas perdavė po stažuotės Ciuricho žemės ūkio mokslų institute grįžusiai dr. Kristinai Jonavičienei.

Žemdirbystės institutui pastaruosius metus vadovavęs dr. V. Ruzgas šioje įstaigoje tęs mokslinę veiklą.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip įvertintumėte savo ūkį tvarumo požiūriu?
Orai