Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Mokslas
Virtualiose ganyklose ieško didesnių primilžių

Maskva. Pieno ūkis šalia Rusijos sostinės eksperimentuoja su virtualios realybės akiniais karvėms. Tikimasi, kad technologija padės sumažinti gyvulių patiriamą stresą ir padidinti primilžius, rašo „Euronews“.

Pranešime spaudai, kurį išplatino Rusijos žemės ūkio ministerija, rašoma, kad virtualios realybės akinius, specialiai pritaikytus karvių kaukolės formai, kūrė programuotojų ir veterinarų komanda.

Akiniuose, pasak kūrėjų, atkuriama „unikali vasaros pieva“. Taip pat atsižvelgta į tai, kad karvės geriau skiria raudonus atspalvius, o prasčiau – mėlynus ir žalius.

Bioversija 23 04 27

Pirmasis eksperimentų etapas atskleidė ryšį tarp virtualios realybės akinių naudojimo ir „sumažėjusio nerimo bei pagerėjusios bendros nuotaikos bandoje“. Tolesni eksperimentai bus skirti išsiaiškinti, kokią įtaką virtuali realybė daro realiems primilžiams.

Pranešime cituojami ir kitur vykstantys bandymai kurti geresnes sąlygas galvijams. Pavyzdžiui, JAV atlieka eksperimentus su automatiniais šepečiais, kurie masažuoja gyvulius. Taip pat apžvelgti tyrimai Maskvoje, kurių metu fermose naudojama garso aparatūra transliuoja klasikinę muziką, kurios „raminantis poveikis teigiamai veikia primilžius“.

MŪ inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos