Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Mokslas
Tyrimas: dėl globalinio atšilimo ims trūkti maisto

Londonas. Dar vienas tyrimas parodė, kad klimato pokyčiai gali sukelti maisto trūkumo pavojų pasauliniu mastu.

Jungtinės Karalystės Ekseterio universiteto vadovaujami mokslininkai ištyrė, kokią įtaką klimato kaita gali turėti įvairioms šalims, kai gyventojai neturės galimybių apsirūpinti pakankamu kiekiu maisto.

Tyrime, paskelbtame „Philosophical Transactions of the Royal Society A“ žurnale, išnagrinėtos 122 besivystančios ir mažiausiai išsivysčiusios šalys, daugiausia – Azijoje, Afrikoje ir Pietų Amerikoje.

Bioversija 22 08 31

Manoma, kad klimato kaita sukels daugiau ekstremalių situacijų, tokių kaip stiprios liūtys ir sausros, kurie turės skirtingų padarinių įvairiose pasaulio dalyse, sakė Ekseterio universiteto profesorius Ričardas Betsas (Richard Betts). Tokie ekstremalūs orai gali kelti grėsmę dėl maisto trūkumo.

Prognozuojama, kad dėl globalinio atšilimo vidutinės oro sąlygos bus drėgnesnės, o potvyniai kels pavojų maisto gamybai. Tačiau kai kuriose vietovėse žemės ūkis kentės dėl dažnesnių ir ilgesnių sausrų.

Manoma, kad oro sąlygos turės didžiausią įtaką Pietų ir Rytų Azijai. Kraštutinės prognozės rodo, kad Gango upėje vandens kiekis gali padidėti daugiau nei dvigubai, jei planeta atšils dar 2 laipsniais.

Dėl sausrų labiausiai kentės Pietų Afrika ir Pietų Amerika. Prognozuojama, kad vandens kiekis Amazonės upėje sumažės iki 25 procentų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija