Basf A1 2024 06 14 Basf m1 2024 06 14
Mokslas
Sumažėję dienos priesvoriai išduoda galvijų ligas

Stokholmas. Švedų gyvulininkystės mokslininkai sukūrė automatinę programą, kuri be streso sveria ganomus mėsinius galvijus. Reguliari kūno masės stebėsena yra naudinga vertinant sveikatos būklę.

Švedijos žemės ūkio mokslų universiteto mokslininkai siekė sukurti sistemą, kuri padėtų stebėti laisvai ganomų galvijų sveikatą. Jie išbandė automatinę svėrimo įrangą, kuri gali būti naudojama ganyklose nesutrikdant įprasto bandos gyvenimo.

Tyrimas, atliktas su 63 pirmamečiais galvijais, truko 20 savaičių, o rezultatai aptarti mokslo leidinyje „Livestock Science“.

Bioversija 2024 04 26 m7

Išbandyti du svarstyklių variantai, naudojant elektros energiją ir saulės baterijas. Vienoje ganykloje buvo įrengti 4 svėrimo punktai. Svarstyklės buvo statomas netoli girdyklų, laižalų ir mineralinių priedų išdėliojimo vietų, kad galvijai užliptų ant įrangos savo noru.

Pratinimo etapas, kuomet galvijai buvo vedžiojami į girdyklą ir sveriami rankiniu būdu, norint vėliau sulyginti duomenis, užtruko 8 savaites. Po to sistema dirbo automatiškai, kas savaitę gaunant vidutiniškai penkis įrašus apie kiekvieną bandos galviją.

Mokslininkai pabrėžė, jog teritorijose, kuriose yra vandens telkinių, būtina sugalvoti patrauklesnį atlygį, nei geriamas vanduo, kad gyvuliai kas dieną ateitų į tam tikrą vietą.

Dažnai sveriant ganomus galvijus galima anksti pastebėti svorio pokyčius, kurie susiję su sveikatos problemomis, pavyzdžiui, apsikrėtimą virškinimo trakto parazitais. Mokslininkai daugiausiai dėmesio skyrė ganyklose plintančių nematodų, dėl kurių žymiai sumažėja jaunų gyvulių priesvoriai, kontrolei. Tačiau svėrimo programą galima pritaikyti ir kitų ligų, kurios lemia liesėjimą, stebėsenai.

Ankstyva nematodų infekcijų diagnostika pagerina gyvulių gerovę ir sumažina antihelmintikų naudojimą.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos