Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Mokslas
Startuoja Žemės ūkio mokslo ir inovacijų plėtros fondas

Akademija (Kauno r.). Agroverslo lyderių parama mokslo bei inovacijų plėtrai keliasi į naują lygmenį – veiklą pradeda VDU Žemės ūkio akademijos mokslo ir inovacijų plėtros fondas.

Sutarimas steigti fondą, turintį aiškiai apibrėžtą tikslą ir remiamas veiklos sritis, leis tikslingiau panaudoti paramą, kad ši duotų didžiausią pridėtinę vertę vystant žemės ūkio mokslus, skatinant inovacijų plėtrą bei VDU Žemės ūkio akademijos infrastruktūrą.

Įmonės, suteikusios paramą fondui, turės galimybę aktyviai dalyvauti jo valdyme.

Bioversija m7 2024 03 29

VDU rektorius prof. dr. Juozas Augutis, sveikindamas fondo iniciatorius ir valdybą, pabrėžė, jog žemės ūkio sektoriuje tarp mokslo bei verslo atstovų vykstantis glaudus bendradarbiavimas, susiklausymas yra išskirtinai pavyzdinis.

VDU ŽŪA kanclerė prof. dr. Astrida Miceikienė neabejoja, jog didžiausia universiteto vertybė yra ryšys su socialiniais partneriais.

Anot vieno iš fondo narių, DOJUS įmonių grupės vadovo Donato Dailidės, be bendro darbo kartu, yra neįsivaizduojamas nei kokybiškas verslas, nei jo neatsiejama dalis – mokslas. „Kai partnerystė yra tampri, tai rezultatai ateina greičiau ir jie yra geresni“, – sakė jis.

D. Dailidės nuomone, fondo įsteigimas rodo viso žemės ūkio sektoriaus brandą, nes finansavimas nuo šiol bus ieškomas ne tik pagal konkretų poreikį, bet iš anksto galvojant į kokias kryptis reikia investuoti.

„Tai turėtų duoti rezultatą, nes galėsime numatyti į kur reikia labiausiai atkreipti dėmesį, kam skirti investicijų, kokios sritys yra prioritetinės. Manau, kad darbas su žemės ūkio aktualijomis bus sistematiškesnis. Yra nemažai ilgalaikių temų, ties kuriomis reikia padirbėti. Ir koncentravimasis į naujus prioritetus arba nuoseklus esamų akcentavimas ir yra didžiausias pokytis, nulėmęs fondo atsiradimą“, – sako D. Dailidė.

Daugelio sprendimų, priimamų fonde, rezultatas, jo teigimu, matysis po 5 ar 10 metų.

Bendrovės „Lytagra“ vienas iš pagrindinių akcininkų Adomas Balsys sakė, jog ŽŪA ir verslo bendradarbiavimas yra prasmingas. „O vienas iš svarbiausių fondo tikslų yra aiškus – kompetetinga jaunoji darbuotojų ir mokslininkų karta, galinti daryti perspektyvius pokyčius žemės ūkyje“, – sakė A. Balsys.

Dalyvavimas Fonde yra atviras visoms įmonėms, norinčioms finansine parama prisidėti prie VDU ŽŪA mokslo ir inovacijų plėtros. Patys pirmieji, pritarę fondo steigimui ir išreiškusieji norą prisidėti prie jo veiklos, buvo ilgamečiai VDU ŽŪA partneriai.

Paramos teikimo sutartis pasirašė 9 įmonės: „Agrokoncerno technika“, „Baltic Agro Machinery“, „Dojus agro“, „Dotnuva Baltic“, „East West Agro“, „Ivabaltė“, „Lytagra“, „Rovaltra“, „Žemtiekimas“.

Steigiant VDU ŽŪA Žemės ūkio mokslo ir inovacijų plėtros fondą numatyta, kad 50 proc. jo lėšų bus skiriama VDU ŽŪA organizuojamų parodų „Ką pasėsi...“ infrastruktūros tobulinimui ir plėtrai. Kita dalis bus skirta su mokslo ir inovacijų plėtra susijusioms veikloms skatinti.

Sprendimus dėl lėšų panaudojimo priims iš 5 narių valdyba. Joje 2 fondo rėmėjų – įmonių atstovai, 2 ŽŪA akademinių padalinių atstovai ir 1 neakademinio padalinio – ŽŪA Verslo ir socialinės partnerystės centro atstovas.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos