Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Mokslas
Reorganizuojamas Žemės ūkio inžinerijos institutas

Raudondvaris (Kauno r.), rugsėjo 2 d. Lietuvos žemės ūkio universiteto Žemės ūkio inžinerijos institutas reorganizuojamas į Agroinžinerijos institutą ir išsikels iš Raudondvario. Institutą privalės palikti apie 60 proc. mokslo darbuotojų.

Nuo 2010 metų pradžios institutas veiklą tęs LŽŪU Žemės ūkio inžinerijos fakultete, Akademijoje. Instituto pavadinimas keičiamas, kad nesidubliuotų su fakulteto pavadinimu.

„Jau dabar aišku, kad turėsime atleisti ne tik pensinio amžiaus, bet ir mokslinio laipsnio neturinčius darbuotojus“, – teigia instituto direktorius Gvidas Rutkauskas. Instituto biudžetą numatyta mažinti beveik 2,3 karto – nuo 1,4 mln. litų šiemet iki 620 tūkst. litų kitąmet. Šiuo metu institutas gali išlaikyti 20 mokslininkų, kitais metais – tik 10.

Bioversija 2024 07 09 m7

Direktoriaus teigimu, instituto biudžeto skylę padidino ne tik valstybės 15–20 proc. sumažintos lėšos, bet ir už projektus bei mokslinius tyrimus vėluojantys atsiskaityti ūkininkai ir bendrovės. „Netenkame dar 30–40 proc. pajamų, mažai tikėtina, kad ir atgausime“, – apgailestavo instituto direktorius.

G. Rutkausko manymu, mokslinio tyrimo institutų mūsų šalyje yra per daug, kaip ir aukštųjų mokyklų. „Turi būti ruošiami aukštos kvalifikacijos žemės ūkio specialistai, o jų yra paruošiama per daug, todėl įgiję aukštąjį išsilavinimą absolventai neina dirbti pagal specialybę. Būtina rasti pusiausvyrą“‚ – kalbėjo instituto direktorius.

G. Rutkausko teigimu, perkėlus Žemės ūkio inžinerijos institutą į žemdirbiškąjį universitetą, 53 metus gyvavęs institutas prilygs LŽŪU katedrai. „Tikėtina, kad universitetas daugumai instituto darbuotojų pasiūlys pedagoginį darbą“‚ – sakė direktorius.

Instituto reorganizavimas grindžiamas Vyriausybės 2008 metų spalio 1 dienos nutarimu Nr. 989. Pagal šį nutartimą prie LŽŪU numatyta prijungti ir Vandens ūkio institutą; prie Veterinarijos akademijos – Veterinarijos ir Gyvulininkystės institutus. Taip pat numatyta įsteigti valstybės mokslo institutą „Agrarinių ir miškų mokslų centras“, jungiant Lietuvos žemdirbystės, Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės bei Lietuvos miškų institutus.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos