Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Mokslas
Rastas nagų puvinio genas
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Berlynas. Vokiečių ir amerikiečių genetikų komanda atrado genus, atsakingus už nagų puvinio išsivystymą. Nauji duomenys naudingi veisiant šiam puviniui atsparius galvijus.

Ligą sunku nustatyti laiku, nes klinikiniai požymiai pasireiškia skirtingose stadijose. Suserga ne visi bandos gyvuliai, todėl mokslininkai iškėlė teoriją, kad gali būti ir genetiškai atsparių galvijų.

Tarptautinė mokslininkų komanda, kurią sudarė Halės-Vitenbergo Martino Liuterio (Vokietija) ir Viskonsino-Madisono (JAV) universitetų genetikai, išanalizavo daugiau kaip 5 tūkst. melžiamų karvių duomenų iš 13 didelių Rytų Vokietijos ūkių, rašo eurekalter.org.

Bioversija m7 2024 02 22

Atliekant tyrimą nustatyti du su šia liga susiję genai – CMPK2 ir ASB16. Jie dalyvauja imuninių ląstelių aktyvacijos (pvz., sergant tokia bakterine infekcija, kaip nagų puvinys) procese.

Tolesnė genų regionų sekos analizė atskleidė taškines mutacijas dvejose vietose, kurios abi turėjo reikšmingos įtakos atsparumui nagų puviniui ir lėtinės ligos vystymuisi.

Mokslininkai, tyrimo rezultatus paskelbę leidinyje „Frontiers in Genetics“, planuoja tęsti darbus naudodami ląstelių kultūras. Naujos žinios jau dabar naudingos siekiant pagerinti karvių veisimo praktiką ir sumažinti gyvulių sergamumą nagų ligomis.

Šaltinis: MŪ inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos