Basf 23 01 02 Basf 2023 01 02 m1 +Rovaltra 2023 02 02
Mokslas
Rastas nagų puvinio genas
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Berlynas. Vokiečių ir amerikiečių genetikų komanda atrado genus, atsakingus už nagų puvinio išsivystymą. Nauji duomenys naudingi veisiant šiam puviniui atsparius galvijus.

Ligą sunku nustatyti laiku, nes klinikiniai požymiai pasireiškia skirtingose stadijose. Suserga ne visi bandos gyvuliai, todėl mokslininkai iškėlė teoriją, kad gali būti ir genetiškai atsparių galvijų.

Tarptautinė mokslininkų komanda, kurią sudarė Halės-Vitenbergo Martino Liuterio (Vokietija) ir Viskonsino-Madisono (JAV) universitetų genetikai, išanalizavo daugiau kaip 5 tūkst. melžiamų karvių duomenų iš 13 didelių Rytų Vokietijos ūkių, rašo eurekalter.org.

Bioversija 23 01 16

Atliekant tyrimą nustatyti du su šia liga susiję genai – CMPK2 ir ASB16. Jie dalyvauja imuninių ląstelių aktyvacijos (pvz., sergant tokia bakterine infekcija, kaip nagų puvinys) procese.

Tolesnė genų regionų sekos analizė atskleidė taškines mutacijas dvejose vietose, kurios abi turėjo reikšmingos įtakos atsparumui nagų puviniui ir lėtinės ligos vystymuisi.

Mokslininkai, tyrimo rezultatus paskelbę leidinyje „Frontiers in Genetics“, planuoja tęsti darbus naudodami ląstelių kultūras. Naujos žinios jau dabar naudingos siekiant pagerinti karvių veisimo praktiką ir sumažinti gyvulių sergamumą nagų ligomis.

Šaltinis: MŪ inf.
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kaip jūsų ūkį paveikė 2022-ųjų infliacija?
Visos apklausos