Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Mokslas
Pavyko atgaivinti kiaulių smegenų neuronus

Vašingtonas. Amerikiečių mokslininkai sėkmingai atliko sensacingą eksperimentą ir atgaivino kiaulių smegenų neuronus, po gyvulių skerdimo praėjus 10 val. Tyrimai, trinantys ribą tarp mirties ir gyvenimo, žada naujų žmonių gydymo galimybių.

Žinoma, jog nutrūkus kraujo ir deguonies tiekimui, per kelias minutes žmonių ir gyvūnų smegenų neuronuose įvyksta negrįžtami pokyčiai. Tyrimas parodė, jog po ląstelių žūties įmanoma atkurti kai kurias jų funkcijas.

JAV Jeilio universiteto mokslininkų komanda tyrė 32 kiaulių smegenis, kurias, praėjus 4 val. nuo gyvulio paskerdimo skerdykloje, prijungė prie specialiai sukurtos sistemos „BrainEx“. Ji ritmiškai pumpavo į smegenis tirpalą, kurio sudėtyje buvo deguonies ir medžiagų, lėtinančių neuronų mirtį, rašoma mokslo žurnale „Nature“. Tyrimui specialiai pasitelktos ūkyje, o ne laboratorijoje išaugintos kiaulės, siekiant išvengti kaltinimų, jog gyvuliams iš anksto buvo panaudotos kokios nors medžiagos ar kiti paveikos būdai.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Po 6 valandas trukusio gaivinimo, tai yra, po dekapitacijos praėjus 10 val., tyrėjai pastabėjo, jog atsistatė jungtys (sinapsės) tarp atskirų smegenų neuronų. Deja, atlikus elektroencefalografiją (EEG), nepavyko nustatyti elektrinių impulsų, pagal kuriuos sprendžiama apie smegenų aktyvumą ir sąmonės būklę. O tai reiškė, jog smegenys iš tiesų buvo mirusios.

Mokslinė studija praskleidė paslapties šydą ir pakeitė nuomonę apie tai, kas vyksta smegenyse, nutrūkus kraujotakai ir deguonies tiekimui. „Ląstelių mirtis smegenyse vyksta per ilgesnį laiko tarpą, nei manėme anksčiau. Tai yra laipsniškas procesas ir kai kurie etapai gali būti atidėti, sustabdyti ar net pakeisti“, – sakė neurologijos profesorius Nenadas Sestanas (Nenad Sestan) iš JAV Jeilio universiteto.

Šie tyrimai naudingi žmonių medicinoje, ieškant naujų Alzheimerio ligos gydymo metodų ir būdų, kaip atstatyti prarastas smegenų funkcijas po traumų, insulto, hipoksijos.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos