Basf m1 2024 06 14
Mokslas
Patvirtinta: „AgroITC“ lauko bandymų ir analizių duomenys – patikimi

Kauno r. Inovacijų ir tyrimų centras „AgroITC“ (priklauso įmonei „Agrokoncernas“) pripažintas patikima tyrimų institucija, kurios duomenys gali būti naudojami registruojant naujus produktus ir vertinant jų efektyvumą.

Valstybinė augalininkystės tarnyba, įvertinusi „AgroITC“ veiklą ir rezultatus, suteikė jam Gerosios augalų apsaugos produktų veiksmingumo bandymų praktikos sertifikatą. Vadinasi, inovacijų ir tyrimų centro „AgroITC“ atliekamų lauko bandymų ir analizių duomenys tikslūs, patikimi ir prilyginami mokslo institucijų atliekamiems tyrimams.

Pasak „Agrokoncerno“ Tiksliųjų technologijų skyriaus vadovo Arno Radzevičiaus, tai ypač svarbus centro veiklos įvertinimas. „Šiuo metu turime apie 1500 laukelių, kuriuose išbandome skirtingas augalų veisles, jų auginimo technologijas, augalų apsaugos ir tręšimo sprendimus. Sukauptais duomenimis ir patirtimi dalijamės su ūkininkais“, – sako A. Radzevičius.

Bioversija 2024 04 26 m7

„AgroITC“ lauko bandymų ir tyrimų sertifikavimo procedūra užtruko apie vienus metus. „Įgydami šį sertifikatą mes pasiekėme mokslo įstaigos lygį. Jis svarbus dar ir todėl, kad nuo šiol galime atlikti kitų įmonių užsakymus“, – paaiškina Inovacijų ir tyrimų skyriaus vadovė dr. E. Petraitienė.

Prieš trejus metus įkurtame centre nuolat sistemingai atliekami moksliniai tyrimai su pagrindiniais lauko augalais – žieminiais ir vasariniais javais, žieminiais rapsais, ankštiniais ir kitais tarpiniais augalais.

Parengta: bendradarbiaujant su UAB „Agrokoncernas“
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos