Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
Mokslas
Kuriamas būdas, kaip panaudoti atmosferos azotą
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Tokijas / Honolulu. Tarptautinė mokslininkų komanda kuria sintetinį būdą, kaip atmosferos azotą paversti augalams biologiškai prieinama forma. Tai leistų gaminti amoniako trąšas mažesnėmis sąnaudomis.

Nors atmosferos azotas neišsenkantis, mokslininkai teigia, kad vis dar sudėtinga jį panaudoti kuriant žemės ūkiui biologiškai prieinamas jo formas.

Havajų universiteto Chemijos katedros profesorius Rogerʼis Cramerʼis (Rodžeris Krameris) ir 13 Japonijos mokslininkų azotą bando paversti biologiškai prieinama forma, kuri natūraliai atsiranda tik per perkūniją ir naudojant bakterijas, atmosferos azotą paverčiančias amoniaku. Tyrimas paskelbtas mokslo žurnale „Nature“.

Bioversija 2024 04 26 m7

Specialistų teigimu, tam tikromis sąlygomis geležies atomai fiksuoja azoto molekulę ir sukuria biologiškai prieinamą jo formą. Kai kurios bakterijos gamina fermentus, kurie padeda azotą paversti amoniaku.

Mokslininkai teigia, kad tokie tyrimai atliekami jau beveik 50 metų ir padaryta didelė pažanga, ieškant būdų, kaip dirbtinėmis priemonėmis fiksuoti atmosferos azotą.

Šaltinis: phys.org.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos