Basf a1 08 12 23 Basf m1 08 12 23
Mokslas
Maistui siūloma klonuotų gyvulių mėsa

Vašingtonas, sausio 2 d. Jungtinių Valstijų vyriausybė oficialiai paskelbė, kad klonuotų gyvulių mėsa ir pienas yra saugūs vartoti.

Anot portalo „The Windsor Star“, po daugiau nei penkerius metus trukusių tyrimų Maisto ir vaistų organizacija priėjo prie išvados, kad klonuoti gyvūnai „niekuo nesiskiria“ nuo užaugintų įprastu būdu. „Klonuotų galvijų, kiaulių ir ožkų mėsa ir pienas yra tokie pat sveiki, kaip ir maistas, kuri valgome kiekvieną dieną“, – tvirtina organizacijos skyriaus vadovas Stivenas Sandlofas (Stephen Sundlof).

Dėl šios priežasties pareigūnai nemano, kad tokį maistą reiktų ženklinti specialiomis etiketėmis. Tam griežtai prieštarauja klonavimo kritikai. „Vartotojams ketinama pasiūlyti produktų, kurie, tikėtina, nėra saugūs, pagaminti prasilenkiant su etikos normomis ir dar be specialaus ženklinimo“, – sako Džozefas Mendelsonas (Joseph Mendelson), Maisto saugumo centro direktorius. Kitos organizacijos teigimu, vyriausybė ignoruoja tyrimus, kurie parodė, kad klonuoti gyvuliai dažniau nugaišta arba išsigimsta.

Bioversija 23 09 01 m7

Norint sukurti gyvulio kloną arba kopiją, kiaušinėlyje užkoduota genetinė informacija yra ištrinama ir pakeičiama ta, kuria turi norimas klonuoti gyvulys. Tada silpnas elektros šokas priverčia kiaušinėlį vystytis taip, kad iš jo išaugtų identiška „originalo“ kopija. Klonavimu užsiimančios kompanijos sako, kad tai – tik dar viena dauginimo technologija, kaip ir, pavyzdžiui, dirbtinis apvaisinimas.

Klonavimas naudingas tuo, kad leistų ūkininkams išsaugoti rinktinių gyvulių kopijas. Kadangi tokie klonai būtų branginami, maistui pirmiausia būtų naudojami ne jie, o jų palikuonys. Tačiau klonai sensta visai taip pat, kaip ir „originalūs“ gyvūnai, todėl anksčiau ar vėliau ateitų ir jų eilė.

Ar ženklinti klonuotų gyvulių mėsos ir pieno produktus, galutinai bus apsispręsta po trijų mėnesių. Per tą laiką Maisto ir vaistų organizacija vertins gyventojų nuomones ir pasiūlymus.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos