Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Mokslas
Lysvėje išmatuos, kiek vitaminų turi vaisiai ir daržovės

Mastrichtas. Europos Sąjungos mokslininkai kuria jutiklį, leisiantį realiu laiku išmatuoti vitaminų kiekį vaisiuose ir daržovėse ten, kur jie auginami. Ši informacija ūkininkams leis laiku pakeisti auginimo sąlygas ir pagerinti produktų kokybę.

Biojutiklis atpažįsta skirtingus vitaminus per chemines reakcijas (jos ekrane vaizduojamos atitinkama spalva) su maistu.

Kūrėjų teigimu, prietaisas pasirodys rinkoje per dvejus metus ir pravers ne tik augintojams, bet ir pirkėjams, rašo „Euronews“.

Bioversija 23 04 27

„Įprastai, norint sužinoti, kiek vitaminų yra daržovėse ar vaisiuose, reikia bent poros dienų, kol mėginys nuvežamas į laboratoriją ir atsiunčiami rezultatai. O su jutikliu tokią informaciją gausite per minutę“, – teigia Johnʼas van Heldenʼas (Džonas van Heldenas), projekte dalyvaujančios kompanijos „Yookr“ vadovas.

Klimato kaita verčia skirti daugiau dėmesio tam, kaip ir kur auginamas maistas. Šiai užduočiai palengvinti pradėtas 1,9 mln. Eur vertės ES projektas „EMR Food Screening“, kuriame dalyvauja universitetai, tyrėjai ir Vokietijos, Belgijos, Nyderlandų bendrovės.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos