Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Mokslas
Kibernetinių atakų grėsmė neaplenks agrarinio sektoriaus
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Riadas. Išmaniosios technologijos žemės ūkyje didina kibernetinių atakų tikimybę. Specialistai įspėja, kad sektorius tampa vis lengviau pasiekiamas programišiams.

Naujame „Science Daily“ straipsnyje kibernetinių atakų grėsmes žemės ūkyje apžvelgia specialistai iš Saudo Arabijos, Prancūzijos ir Australijos. Jie įspėja, kad žemės ūkis taps vis lengviau pasiekiamas programišiams, ypač tuo atveju, jeigu nebus imtasi adekvačių apsaugos priemonių, kaip tai daro verslai ar valstybės saugumo institucijos.

Pasak tyrimo vadovo profesoriaus Abel‘o Alahmadi iš Karaliaus Abdulazizo universiteto, išmanieji jutikliai ir sistemos šiandien naudojamos stebėti augalams, vandeniui, dirvos drėgnumui ir ligoms. Perėjimas prie skaitmeninės žemdirbystės leis padidinti tiek maisto kiekį, tiek kokybę nuolat augančiai populiacijai, kuri iki 2100 metų turėtų pasiekti 10,9 milijardo gyventojų.

Bioversija 2024 04 26 m7

Išmanieji mažai elektros naudojantys įrenginiai žemės ūkyje kai kuriais atvejais leido visiškai atsisakyti rankų darbo. Pavyzdys galėtų būti tikslaus drėkinimo ir dirvos bei pasėlių stebėsenos technologijos panaudojant dronus. Vis dėlto reikia kalbėti ir apie jų renkamus duomenis: prietaisai išlieka pažeidžiami ir tada, kai jie neprijungti prie interneto.

„Jautrios informacijos išgavimas iš techninės įrangos yra vadinamas šoninio kanalo ataka, – sako Flinderso universiteto prof. Deivid‘as Glin‘as (David Glynn). – Tokias atakas galima lengvai įvykdyti turint prieigą prie įrenginių."

Specialistų teigimu, tokiems scenarijams kibernetinio saugumo bendruomenė skyrė mažai dėmesio, o valstybės turėtų daugiau investuoti tiek į atsargumo priemones, tiek į ūkininkų informuotumą.

Šaltinis: MŪ
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos