Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Mokslas
Kiaulių karščiavimą nustato išmaniuoju telefonu

Madridas. Karščiavimas yra daugelio ligų požymis. Kartais tai gali būti pirmasis ir vienintelis gyvulio ligos simptomas, nepastebimas plika akimi.

Apie tai, kad gyvulys karščiuoja, pradedama įtarti tada, kai jis tampa nevalgus, gulinėja. Jei paršavedės laikomos atskirai, tokį jų elgesį lengva pastebėti, tačiau atpažinti susirgimą didelėje kiaulių bandoje yra sunkiau. Ispanai siūlo sprendimą panaudojant termoviziją.

Tiksliosios gyvulininkystės sąvoka apima daugelį šiuolaikinių technologijų, įskaitant termovizacijos kamerų panaudojimą. Tačiau ši įranga nėra lengvai prieinama, o rezultatų aiškinimas reikalauja žinių ir patirties. Mursijos universiteto profesorius Giljermas Ramis (Guillermo Ramis) pasiūlė būdą, kaip supaprastinti šį procesą, informuoja pigprogress.net.

Bioversija 23 04 27

Jis panaudojo mažą infraraudonųjų spindulių kamerą, sumontuotą su išmaniuoju telefonu, ir sukūrė programą „Degree2act“, kuri parodo, ar kiaulės temperatūra normali ar aukšta. G. Ramis kalibravimui naudojo šimtų kiaulių stebėjimo rezultatus. Vidutinė paršavedžių kūno temperatūra yra 38,3 laipsnio, peniukšlių – 39,3, paršelių, sveriančių 15-20 kg, – 39,5 laipsnio. Mokslininkas pabrėžia, kad kuo dažniau ateityje bus naudojama programėlė, tuo tikslesni bus matavimai.

Prietaiso veikimo principas yra labai paprastas. Nukreipus kamera į kiaulę, telefono ekrane rodomas raudonas apskritimas, rodantis, kad gyvulio temperatūra yra per didelė, arba žalias apskritimas, kuris reiškia, kad temperatūra neperžengia normos ribų.

G. Ramis pabrėžia, kad prietaisas nepateikia išvadų apie tai, ar kiaulė sveika ar serga. Kūrėjas neturėjo tokio tikslo, o tik ketino padėti selekcininkams ir gydytojams greitai bei lengvai nustatyti, kurioms kiaulės reikia skubios pagalbos.

Termovizijos kameros kiaulių susirgimams atpažinti atspindi šiuolaikinį požiūrį į infekcinių ligų diagnozavimą. Ši technologija turi daugybę privalumų, kurie ateityje galėtų būti plačiai taikomi kiaulininkystės ūkiuose.

MŪ inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 + padovanok tėčiui mob

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos