


JAV. Ilinojaus universiteto specialistai tobulina pažangią technologiją varpų fuzariozei nustatyti iš nuotraukų, padedant dirbtiniui intelektui.
„Norėjome pažiūrėti, ar galima įvertinti žalą grūdams iš telefonu padarytų nuotraukų. Įprastai grūdai vertinami Petri lėkštelėje, jiems suteikiamas subjektyvus reitingas. Tai labai nuobodus, lėtas ir sudėtingas darbas, reikalaujantis specialių įgūdžių. O ši sistema, galinti automatiškai įvertinti grūdus, atrodė efektyvi, nes simptomai yra gana aiškūs“, – teigia Ilinojaus universiteto prof. Jessica Rutkoski.
Per eksperimentus simptomų atpažinimo technologija, padedama dirbtinio intelekto, varpų fuzariozės platinamo toksino deoksinivalenolio koncentraciją apskaičiavo tiksliau, nei tai pavyksta padaryti plika akimi stebint kviečius lauke. Tačiau, palyginti su tyrimais laboratorijoje, technologijos tikslumas siekė 60 proc., rašo „Science Daily“.
Vis dėlto tokie rezultatai mokslininkus džiugina, nes jie pasiekti naudojant tik mažą dalį nuotraukų su fuzariozės požymiais, iš kurių programa galėtų mokytis.
Mokslininkai tikisi ilgainiui sukurti portalą, kuriame ūkininkai galėtų įkelti telefonu padarytas kviečių nuotraukas ir iškart gauti fuzariozės žalos įvertinimą.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Šiltnamio efektą sukeliančios dujos – gyvulių pašarui?
2023-06-05 -
Augalų ligas atpažins dar nepasireiškus jų simptomams?
2023-05-22 -
Bites pavaduoja naktiniai drugiai?
2023-05-05
Skaitomiausios naujienos
-
Vyriausybė sumažino gazolių lengvatą, pritarė Pieno įstatymo projektui
2023-05-17 -
Lietuvoje grėsminga dirvožemio drėgmės situacija
2023-05-30 -
Patirtis: su tiesiogine sėja ūkyje baigėsi ramybė
2023-05-26
(0)