Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Mokslas
Į kovą su varpų fuzarioze – dirbtinis intelektas

JAV. Ilinojaus universiteto specialistai tobulina pažangią technologiją varpų fuzariozei nustatyti iš nuotraukų, padedant dirbtiniui intelektui.

„Norėjome pažiūrėti, ar galima įvertinti žalą grūdams iš telefonu padarytų nuotraukų. Įprastai grūdai vertinami Petri lėkštelėje, jiems suteikiamas subjektyvus reitingas. Tai labai nuobodus, lėtas ir sudėtingas darbas, reikalaujantis specialių įgūdžių. O ši sistema, galinti automatiškai įvertinti grūdus, atrodė efektyvi, nes simptomai yra gana aiškūs“, – teigia Ilinojaus universiteto prof. Jessica Rutkoski.

Per eksperimentus simptomų atpažinimo technologija, padedama dirbtinio intelekto, varpų fuzariozės platinamo toksino deoksinivalenolio koncentraciją apskaičiavo tiksliau, nei tai pavyksta padaryti plika akimi stebint kviečius lauke. Tačiau, palyginti su tyrimais laboratorijoje, technologijos tikslumas siekė 60 proc., rašo „Science Daily“.

Bioversija 2024 04 15 m7

Vis dėlto tokie rezultatai mokslininkus džiugina, nes jie pasiekti naudojant tik mažą dalį nuotraukų su fuzariozės požymiais, iš kurių programa galėtų mokytis.

Mokslininkai tikisi ilgainiui sukurti portalą, kuriame ūkininkai galėtų įkelti telefonu padarytas kviečių nuotraukas ir iškart gauti fuzariozės žalos įvertinimą.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos