Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Mokslas
Broilerių lesalai – kvepiantys levandomis

Teheranas. Antibiotikų alternatyvų paieška neretai nuveda prie gamtinių išteklių. Naujausi moksliniai tyrimai rodo, jog levandų eterinis aliejus, įterptas į mėsinių viščiukų racioną, gali būti naudojamas kaip natūralus augimo stimuliatorius be rizikos pakenkti žmonių maisto saugai.

Gorgano žemės ūkio ir gamtos išteklių universiteto (Iranas) mokslininkai atliko 42 dienų trukmės eksperimentą su 480 vienadienių viščiukų ir lesinimui panaudojo racionus su dviem skirtingomis maistinio levandų eterinio aliejaus (LEA) dozėmis (300 mg/kg ir 600 mg/kg). Rezultatai aprašyti naujausiame mokslo leidinio „Livestock Science“ numeryje.

Priedas neturėjo įtakos lesalų suvartojimui, tačiau papildžius racioną 600 mg/kg LEA doze pagerėjo paukščių augimo efektyvumas, ypač 21–42 d. amžiaus laikotarpiu. Šis priedo kiekis taip pat turėjo teigiamą poveikį virškinimo trakto būklei. Tiriant iš paskerstų viščiukų paimtus mėginius, nustatyta, kad levandų eterinio aliejaus gavusių paukščių žarnyno gleivinės gaureliai buvo ilgesni, o kriptos – gilesnės. Taigi, daroma prielaida, kad LEA padidina maisto medžiagų absorbcijos plotą žarnyne.

Bioversija 23 09 01 m7

600 mg/kg LEA dozė racione turėjo įtakos žarnyno bakterijų sudėčiai. Atlikus bakteriologinius mėginių, paimtų iš klubinės ir aklosios žarnų, tyrimus nustatytas mažesnis E. coli kiekis, palyginti su viščiukais, lesintais tokiu pat racionu tik be LEA.

Taip pat nustatyta, jog taikant abi levandų eterinio aliejaus dozes kraujo serume ir kepenyse padidėjo superoksido dismutazės, kraujo serume – gliutationo peroksidazės aktyvumas. Tai rodo, jog augaliniai komponentai iš levandų aktyvina organizmo oksidacinę sistemą ir didina apsaugą nuo laisvųjų radikalų.

Irano mokslininkai teikia rekomendacijas, jog levandų eterinio aliejaus papildai racione (600 mg/kg) gali būti naudojami kaip augimo stimuliatoriai, gerinant viščiukų broilerių augimą, ir kaip profilaktinė priemonė nuo ligų.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos