Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Mokslas
Bitės sumažins derliaus svyravimus?

Londonas. Vabzdžiai apdulkintojai gali padėti stabilizuoti aliejinių augalų, sojų, vaismedžių produktyvumą ir sumažinti derliaus svyravimus.

Nors vabzdžių apdulkintojų nauda pasėlių produktyvumui gerai žinoma, tačiau poveikis derliaus stabilumui iki šiol buvo neaiškus. 

Redigo universiteto (Jungtinė Karalystė) mokslininkai išanalizavo daugiau kaip 200 eksperimentų, kurių metu tirtas vabzdžių apdulkintojų poveikis derliaus stabilumui. Beveik pusė analizuotų tyrimų atlikta tikruose pasėlių laukuose. Daugiausia dėmesio skirta trims pasauliniu mastu svarbioms augalų rūšims: pupelėms, rapsams ir obuoliams, rašo sciencedaily.com.

Bioversija m7 2024 02 22

Mokslininkai nustatė, kad augalų, ant kurių nutūpė bitės, derliaus kintamumas sumažėjo 32 proc., palyginti su tais, kurie auginti be apdulkintojų.

Manoma, kad derlių stabilizuojantį poveikį lemia lubų efektas, kai dėl vabzdžių apdulkinimo derlius pasiekia viršutinę ribą ir maksimaliai išnaudoja kitus augimą skatinančius išteklius, pavyzdžiui, dirvožemį ir vandenį. 

Tyrimas, aprašytas mokslo leidinyje „Ecology Letters“, rodo, kad bitės gali sušvelninti pasiūlos problemas ir rinkos sukrėtimus, kurie sukelia pasaulinius kainų šuolius. 

Pasak darbo vadovo dr. Jakeʼo Bishopʼo (Džeiko Bišopo), apdulkintojai turės dvigubą naudą – sumažins maisto tiekimo svyravimus ir padidins atsargas. 

Šaltinis: MŪ inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos