


Londonas, sausio 27 d. Mokslininkai atrado geną, kuris reguliuoja maistinių medžiagų perdavimą iš augalo sėklai, rašo portalas „Seed Daily".
Varviko ir Oksfordo universitetų specialistai, padedami kolegų iš biotechnologijų kompanijos „Biogemma", išaiškino naują geną, kurį pavadino MEG1. Šis genas parenka optimalų maistinių medžiagų kiekį, plaukiantį į bręstančias kukurūzų sėklas.
Apie analogiškus genus, veikiančius žmonių ir kitų žinduolių organizmuose, mokslininkai žinojo jau anksčiau, o štai augalų pasaulyje jie rasti pirmą kartą. Atradimas gali būti labai naudingas pasaulio žemės ūkiui: dabar genetikai galės įvairiais būdais manipuliuoti genu, kad išgautų pageidaujamas sėklų savybes, pavyzdžiui, didesnę biomasę.
Oksfordo universiteto profesoriaus Hugho Dickinsono teigimu, „nors genas MEG1 pats savaime yra svarbus atradimas, jis taip pat reiškia tikrą persilaužimą atskleidžiant sudėtingus genetinius procesus, kurie valdo sėklų maistinę vertę."
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ar įmanoma sukurti ekstremalioms sąlygoms atsparias augalų veisles?
2025-05-30 -
Genų redagavimas leis sukurti atsparesnius augalus ir gyvūnus
2025-05-23 -
Biomedicinos mokslų žinios – naujoms veislėms kurti
2025-04-28
Skaitomiausios naujienos
-
Nuo liepos – pokyčiai registruojant žemės ūkio techniką
2025-06-04 -
Rusijos „Rostselmash“: po svaiginančio pakilimo – kritimas į bedugnę
2025-05-23 -
Panaikintas draudimas rinkai tiekti vieną augalų apsaugos produktą
2025-05-07
(0)