Basf A1 2024 10 11 Basf m1 2024 10 11
Maistas
Žemės ūkio produktų kainos toliau kyla – FAO

Roma. Naujausiais Jungtinių Tautų Organizacijos (FAO) duomenimis, rugpjūtį pasaulyje pagrindinių stebimų žemės ūkio produktų kainos toliau augo. Ir tai tęsiasi jau trečias mėnuo iš eilės.

Remiantis rugsėjo pradžioje paskelbtais FAO duomenimis, rugpjūtį, kaip ir praėjusius du mėnesius, pasaulio maisto kainos augo dėl didesnės paklausos ir JAV dolerio nuvertėjimo.

Rugpjūtį FAO maisto kainų indekso, atspindinčio pagrindinių maisto produktų tarptautines kainas, vidutinė vertė buvo 96,1 punkto. Jis buvo 2 proc. didesnis nei liepą ir pasiekė aukščiausią lygį nuo 2020 metų vasario.

Bioversija m7 2024 11 01

Vidutinė grūdų kainų indekso vertė, palyginti su liepa, padidėjo 1,9 proc. ir 7 proc. viršijo prieš metus buvusį to paties mėnesio vidurkį. Labiausiai augo pašarinių grūdų kainos.

Sorgo kainos pakilo 8,6 proc. ir net 33,4 proc. viršijo 2019 m. lygį. Tai daugiausia lėmė padidėjęs Kinijos importas.

Baiminantis, kad neseniai JAV, Ajovoje, kukurūzų pasėliams audrų padaryta žala gali turėti neigiamos įtakos šios produkcijos pasiūlai, kukurūzų kainos pakilo 2,2 proc.

Ryžių kainos pasaulyje taip pat kilo dėl sezoninių tiekimo apribojimų ir didelės paklausos iš Afrikos šalių.

Palyginti su ankstesniu mėnesiu, FAO cukraus kainų indeksas padidėjo 6,7 proc. Tai lėmė prognozės, kad dėl nepalankių oro sąlygų cukraus gamyba gali mažėti ES ir Tailande, kuris yra antras pasaulyje cukraus eksportuotojas. Be to, kainas kilti paskatino ir didesnė Kinijos importo paklausa.

Augalinio aliejaus kainų indeksas rugpjūtį pakilo 5,9 proc. Tokį augimą lėmė aukštesnės palmių aliejaus, taip pat sojų, saulėgrąžų ir rapsų aliejaus kainos. Kainų pokyčius lemia numatomas produkcijos sumažėjimas pirmaujančiose palmių aliejų gaminančiose šalyse, nuolat kylant importuojančių šalių paklausai.

Nuo liepos mėnesio beveik nepakito tik FAO pieno produktų indeksas. Sezoninio Okeanijos šalių eksporto galimybių augimo fone sumažėjo sūrio ir nenugriebto pieno miltelių kainos. Tačiau tuo pačiu metu padidėjo sviesto kaina. Tam turėjo įtakos situacija Europos šalyse, kur dėl karštos vasaros sumažėjo pieno, o kartu ir sviesto gamyba.

FAO mėsos kainų indeksas irgi praktiškai išliko liepos lygio, nors, palyginti su 2019 m. rugpjūčiu, jis sumažėjo 8,9 proc. Importuojančių šalių jautienos, ėrienos ir paukštienos paklausos sumažėjimą kompensavo spartus kiaulienos paklausos augimas Kinijoje.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14
    Setupad-desktop-po tekstu

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kiek jūsų ūkyje yra nuosavos ir nuomojamos žemės?
    Visos apklausos