Basf A1 01 02 24 Basf 01 02 24 m1
Maistas
Vokietijos teismas neleido vadinti šerbeto „šampaniniu“

Berlynas. Desertas negali vadintis šampano skonio, jeigu jo skonis nėra kaip prancūzų putojančio vyno, paskelbė Vokietijos teismas, patenkindamas Prancūzijos vyndarių ieškinį.

Po ilgus metus užtrukusios teisinės kovos, kuri pasiekė net Europos Teisingumo Teismą (ETT), Vokietijos prekybos centrų milžinė „Aldi Süd“ pralaimėjo Miuncheno aukštesniajame apygardos teisme, nesugebėjusi apginti savo šampaninio šerbeto.

Teismas sutiko su ieškovų prancūzų argumentu, kad šaldyto deserto skonis nėra panašus į šampano, o labiau primena kriaušę su „cukrumi, citrinos rūgštimi ir šiek tiek alkoholio“.

Bioversija m7 2024 01 02

Teismas pritarė, kad šerbetas, kuris jau buvo išimtas iš prekybos, „neturėjo skonio, kurį suteiktų šampanas kaip pagrindinė sudedamoji dalis“.

Europos Teisingumo Teismas 2017 metais priėmė Prancūzijos šampano gamintojų komitetui (CIVC) nepalankų sprendimą ir neuždraudė „Aldi“ parduotuvėms prekiauti šiuo produktu, kurio sudėtyje yra tik 12 proc. putojančio vyno.

ETT buvo paprašyta priimti sprendimą atsakant į konkretų klausimą, ar toks pavadinimas nepažeidžia ES „Saugomos kilmės nuorodos“, suteikiamos tokiems produktams kaip Parmos kumpis, ispaniškas vynas rioja ir graikiškas sūris feta, reikalavimų.

Teismas nusprendė, kad „Aldi“ šampaninis šerbetas nepažeidžia garsųjį prancūzišką putojantį vyną saugančios kilmės nuorodos reikalavimų, tačiau galutinį sprendimą dėl „Aldi“ produkto reklamos teisingumo paliko Vokietijos teismui.

Naujausias teismo sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas.

AFP-BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Su kokiu klaidingu stereotipu apie ūkininkus susiduriate dažniausiai?
  Visos apklausos