Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Maistas
Vaisiams ir daržovėms apsaugoti naudos cinamoną
Asociatyvi Freepik nuotr.

Vašingtonas. Amerikiečių mokslininkai sukūrė naują maistinį vašką, kuris apsaugo vaisius bei daržoves ne tik nuo drėgmės praradimo, bet ir nuo mikrobinės taršos, todėl prailgina galiojimo laiką.

Visame pasaulyje apie 50 proc. vaisių bei daržovių prarandama įvairiais derliaus apdorojimo ir sandėliavimo etapais. Vis didesne problema tampa per maistą plintantys patogenai, ypač vartojant produktus, kurių nereikia paveikti aukšta temperatūra. Šios aplinkybės paskatino atsigręžti į mokslo pažangą ir naujausias technologijas.

Teksaso „A&M“ universiteto chemikai ir biologijos inžinieriai patobulino maistinį vašką, kuriuo įprastai dengiami vaisiai bei daržovės, ir įterpė cinamono eterinių aliejų, kad sustiprėtų antibakterinės bei priešgrybelinės savybės. Laimėjimai pristatyti mokslo leidinyje „Current Research in Food Science“.

Bioversija 2024 04 26 m7

Cinamono veikliosios medžiagos, sujungtos su nanodalelėmis, sudaro patikimą apsauginį sluoksnį, kuris neleidžia bakterijoms prisitvirtinti prie žieveles, suardo mikrobų sienelę ir nukenksmina. Įrodyta, kad danga slopina mikroskopinių grybelių, atsakingų už gedimą, prisitvirtinimą.

Tai pirmasis hibridinių technologijų, skirtų bakterijoms ir grybeliams naikinti, produktas, kuriame į maistinį vašką įterptas nanokapsuliuotas eterinis aliejus. Pasak išradėjų, veikliąsias medžiagas galima lengvai keisti, pritaikant produktą kitose maisto perdirbimo sferose. 

Parengta: pagal užsienio spaudą
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
Visos apklausos