Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Maistas
Ūkininkai gali turgavietėse prekiauti maistu, eglutėmis

Vilnius. Žemės ūkio ministerija, atsižvelgdama į šalyje sugriežtintas karantino sąlygas, parengė veiklos rekomendacijas žemės ūkio, maisto ir žuvininkystės sektorių atstovams. 

Uždraudus daugelio įvairių parduotuvių, įskaitant parduotuves prekybos ir (arba) pramogų centruose, turgaviečių ir kitų viešųjų prekybos vietų veiklą, toliau darbą tęsti gali parduotuvės, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas.  

Dirbti gali ir prekiautojai maistu turgavietėse, kitose viešose prekybos vietose. Čia galima prekyba ne tik maisto produktais, bet ir eglutėmis ir kitais medeliais, skirtais šventėms (lauko prekyba). Svarbu prisiminti, kad maisto produktai gali būti parduodami tik išsinešimui.

Bioversija 2024 04 26 m7

Viešosios prekybos vietos yra suprantamos kaip savivaldybės nustatyta arba privataus asmens skirta ir su teritorine Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba suderinta teritorija prekybai tik savos gamybos ir žemės ūkio produktais nuo laikinųjų prekybos įrenginių, iš automobilių, specializuotų automobilių ar priekabų, laivų.

Tiek parduotuvėse, tiek turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose, kurių veikla nedraudžiama, turi būti užtikrinamas 15 kv. m prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo ir užtikrinamos kitos apsaugos sąlygos.

Vykdant internetinę prekybą, kai prekės pristatomos ar atsiimamos atsiėmimo punktuose, svarbu prisiminti, kad jos turi būti perduodamos vengiant tiesioginio kontakto, t. y. pirkėjas informuojamas telefonu, kad prekės atvežtos ir paliktos nurodytu adresu.

ŽŪM primena, kad visi prekiaujantieji privalo informuoti lankytojus apie asmens higienos laikymosi būtinybę ir patys laikytųsi nustatytų reikalavimų.

Su ŽŪM parengtomis rekomendacijomis galima susipažinti čia.

MŪ, ŽŪM inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos