Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
Maistas
Telšiuose sustabdyta mėsos produktų gamintojos veikla
Asociatyvi Freepik (mdjaff) nuotr.

Telšiai. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai po neplaninio patikrinimo sustabdė Telšiuose įsikūrusios mėsos pusgaminių gamybos įmonės UAB „Restera“ veiklą. 

Patikrinimo metu aptikti ir užfiksuoti šiurkštūs higienos pažeidimai. Nustatyta, kad įmonėje visuose gamybos etapuose trūksta elementarios higienos, visur susikaupę nešvarumai, gamybinis inventorius sudėtas ant palangių, sulūžusių lentynų.

Gamybinės patalpos ypač apleistos: sienos padengtos pelėsiu, nusitrynusiais dažais, išdaužytos skylės, patalpas skiriančios užuolaidos suplyšusios, nešvarios, pajuodusios, padengtos pelėsiu. Patalpoje fiksuotos ir susikaupusios graužikų išmatos. Gamyboje naudojami indai padengti pelėsiu, susikaupusiais nešvarumais.

Bioversija 2024 04 26 m7

Žaliavų laikymo kameroje, paviršiai taip pat padengti pelėsiu. Ant lubų kaupiasi kondensatas, kamerų durys padengtos storu ledo sluoksniu, nesandarios. Nustatyta, kad žaliavos saugomos pažeidžiant laikymo sąlygas, todėl bus sunaikintos.

Maisto produktų laikymo vieta aptikta nešvari, sienos ir lubos taip pat padengtos pelėsiu, ant maisto pakuočių laša drėgmė nuo apipelėjusio ir šlapio nuo besikaupiančio kondensato ventiliatoriaus. Rankoms plauti ir dezinfekuoti buvo naudojamos medžiagos, kurių galiojimo laikas pasibaigęs.

Nustatyta, kad savikontrolės žurnalai, kuriuose fiksuojami įrašai apie patalpų valymą, temperatūrų kaitą ir pan. buvo pildomi fiktyviai. Be to, šeši gamybos zonoje dirbantys darbuotojai nepasitikrinę sveikatos.

Atlikus visas procedūras, sustabdytai įmonei bus taikoma nuobauda, veiklą ji galės atnaujinti tik pašalinusi visus pažeidimus. Taip pat surašytas teikimas įtraukti įmonę į VMVT viešinamą Nepatikimų įmonių sąrašą.

Parengta: pagal VMVT inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos