Vilnius. Smulkusis verslas nuo kitų metų jau galėtų imtis vynuogių vyno, skirto pardavimui, gamybos supaprastintomis sąlygomis.
Seime skinasi kelią pataisos, leidžiančios vynininkams pradėti gamybą neturint sertifikuotos kokybės laboratorijos – dabar ji yra privaloma. Produkto tyrimus būtų galima atlikti kitose laboratorijose.
Tokiomis supaprastintomis sąlygomis būtų galima pasigaminti ne daugiau kaip 10 tūkst. litrų šio vyno. Norintiems gaminti daugiau, reikės įsirengti laboratoriją.
Parlamentinis Ekonomikos komitetas praėjusią savaitę pritarė tokioms Alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms. Dar dėl jų balsuos Seimas.
Vynuogių plantacijų savininkai sutinka, kad pataisos paskatins šių augalų auginimą, bet jas vadina tik „mažu žingsneliu“ į priekį.
„Tai nėra tai, ko mes norime. 10 tūkst. litrų apribojimas visiškai netenkina. Jis nėra teisingas, nes iš tokio kiekio negali išgyventi. Mūsų noras yra, kad laboratorijos reikalavimas nebūtų taikomas gaminant bet kokį kiekį. Tyrimus galima pirkti“, – BNS teigė Vynuogininkų asociacijos prezidentas Ramūnas Pilvelis.
Supaprastinti vynuogių vyno gamybą Lietuvoje pasiūlė parlamentinės Laisvės frakcijos vadovas, Biudžeto ir finansų komiteto narys Vytautas Mitalas.
Pasak jo, dabar smulkiems vietos gamintojams, turintiems vynuogynus ir siekiantiems vyno gamybos licencijos, būtina įsirengti ir sertifikuotą laboratoriją.
Anot R. Pilvelio, laboratorijos įrengimas reikalauja 20-25 tūkst. eurų, keliami aukšti reikalavimai jos darbuotojams: „Tokios sąlygos mažiesiems vynuogių augintojams nepasiekiamos“.
Tačiau, pasak jo, net ir turint lėšų laboratorijų įsirengti neapsimoka, nes nė vienas ūkis neužaugina tiek vynuogių, kad laboratorija atsipirktų.
Anot jo, dabar Lietuvoje veikia apie 70 vynuogių augintojų ūkių, o 20 iš jų išsispaudžia virš tonos sulčių. Norint pasigaminti 10 tūkst. litrų vyno, reikia turėti 1,5 ha vynuogynų. Lietuvoje vynuogėmis apsodinta apie 60 ha.
Dabar vynuogių vyną galima gaminti tik savo reikmėms, juo galima vaišinti, bet prekyba juo negalima.
BNS inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Kaip populiarinti ir brangiau parduoti tradicinius lietuviškus produktus
2024-11-08 -
„Lašiša“ ar „tunas“ iš grybienos – austrai pradėjo spausdinti maistą
2024-10-09 -
Lietuviška jautiena įvertinta tarptautiniame konkurse
2024-10-04
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)