Basf m1 2024 06 14
Maistas
Sukurtas greitas maisto taršos salmonelėmis testas
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Otava. Kanados mokslininkai sukūrė nebrangią, efektyvią vištienos ir kitų maisto produktų taršos salmonelėmis diagnostikos priemonę, kuria naudotis itin paprasta. 

Pasak projekto vadovo prof. Yingfu Li iš Makmasterio universiteto (Kanada), testo veikimas paremtas  nauja sintetine nukleino rūgšties molekule, kuri įterpta tarp mikroskopinių aukso dalelių. Įtraukus į testo viduje esančią pipetę tiriamo maisto mėginio, salmonelės reaguoja su aukso dalelėmis ir išsilaisvina molekules. Kai tirpalas užlašinamas ant indikatorinės bandymo juostelės, bakterijų buvimą išduoda raudona spalva. Kuo didesnė salmonelių koncentraciją mėginyje, tuo ryškesnis rezultatas.

Naujas produktas, pristatytas mokslo žurnale „Angewandte Chemie“, pagerins maisto saugą ir paspartins tyrimus, sumažins šviežios paukštienos ir kitų maisto produktų perdirbimo išlaidas, padės išvengti didelių produkcijos partijų, kurios buvo nustatytos kaip užterštos, atšaukimo.  

Bioversija 2024 04 26 m7

Naudojantis testu rezultatai gaunami per valandą ar trumpiau, nereikia papildomų priedų ar mitybinės terpės. Tai yra žymiai patogiau, palyginti su įprastai stebėsenai naudojamomis laboratorinėmis kultūromis, kurių rezultatų tenka laukti visą dieną. 

Naujas produktas rinkoje galėtų praversti paukštienos perdirbėjams, kuriems salmonelės yra vienas didžiausių maisto taršos rizikos veiksnių. Testas taip pat praverstų kitų pažeidžiamų maisto produktų, tokių kaip kiaušiniai, pieno produktai, malta jautiena, saugumo kontrolei. Jį galima atlikti visose vietose, kur ruošiamas, apdorojamas ar parduodamas maistas.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos