Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Maistas
Ryžių kaina - aukščiausia per devynerius metus

Niujorkas. Dėl koronaviruso pandemijos padidėjus grūdų paklausai, ateities sandorių ryžių kaina pasiekė aukščiausią per beveik devynerius metus lygį.

Žaliavinių ryžių kaina JAV biržoje CME per pastarąsias dvi savaites pašoko 47 proc. ir pasiekė aukščiausią lygį nuo 2011 metų lapkričio, rašo JAV verslo dienraštis „The Wall Street Journal“. Iš pagrindinių žaliavinių prekių, ryžiai brangsta bene sparčiausiai, pažymi leidinys.

Ryžių kainos šuolį paskatino staigus mažmeninių pardavimų padidėjimas, kai vartotojai po karantino įvedimo suskubo prisipirkti kuo daugiau būtiniausių prekių. Tyrimų bendrovės „Nielsen“ duomenimis, ryžių pardavimai mažmeninėse parduotuvėse balandžio–gegužės mėnesiais, palyginti su metais anksčiau, padidėjo beveik 40 procentų.

Bioversija 2024 04 26 m7

Tuo tarpu pasiūla buvo mažesnė negu tikėtasi. Pavyzdžiui, JAV žemės ūkio departamento duomenimis, ryžių gamyba JAV 2019 metais sumažėjo 17 proc. iki 8,4 mln. tonų ir tai visų pirma lėmė nepalankios oro sąlygos. Tačiau šiemet ryžių derlius, departamento prognozėmis, turėtų būti 17 proc. didesnis už pernykštį.

Azijoje toliau kyla ryžių eksporto kainos, nors didžiosios ryžių gamintojos, kaip antai Indija ir Vietnamas, jau atšaukė dėl pandemijos nustatytą ryžių eksporto draudimą. Tailande eksporto kainos kyla dėl sausros. O Indijai – antrai pagal dydį pasaulyje ryžių gamintojai – dėl uostų veiklos apribojimų, kurie buvo nustatyti dėl COVID-19, trūksta konteinerių ryžių gabenimui.

Vis dėlto JAV žemės ūkio departamentas prognozuoja, jog ryžių derlius pasaulyje šiemet paūgės 1,7 proc. ir viršys 500 mln. tonų, pasiekęs naują rekordą.

„Interfax“-BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos