Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Maistas
Ragina 30 proc. mažinti maisto atliekų kiekį
Asociatyvi pixabay.com (Michael Schwarzenberger) nuotr.

Briuselis. Europos Sąjunga trečiadienį pateikė planą, kuriuo siekiama 27 valstybėms narėms nustatyti privalomus tikslus – per šį dešimtmetį 30 proc. sumažinti namų ūkių, mažmenininkų ir restoranų išmetamo maisto kiekį.

Briuselio skaičiavimais, per metus bloke susidaro beveik 59 mln. tonų maisto atliekų arba 131 kilogramas žmogui per metus. Tai sudaro apie 132 mlrd. eurų nuostolį.

„Tokio masto maisto švaistymas, kai daugiau kaip 30 mln. europiečių negali sau leisti tinkamai pavalgyti kas antrą dieną ir kai pasaulyje vėl didėja badas, yra tiesiog nepriimtinas“, – sakė Europos Komisijos pirmininkės pavaduotojas Frans'as Timmermans'as (Fransas Timermansas).

Bioversija 2024 04 15 m7

Pasiūlymas, kurį svarstys ES valstybės narės ir Europos Parlamentas, yra žaliojo kurso dalis.Siekiama sumažinti perteklinį vandens, trąšų ir energijos naudojimą gaminant, perdirbant ir konservuojant maistą, kuris galiausiai patenka į šiukšliadėžes.

ES vykdomoji institucija nori, kad valstybės narės iki 2030 metų 30 proc. sumažintų maisto atliekas restoranuose, maitinimo įstaigose ir namų ūkiuose, tačiau palieka šalims pačioms numatyti priemones, kaip tai padaryti.

Taip pat reikalaujama per šį laikotarpį 10 proc. sumažinti perdirbimo ir gamybos atliekų kiekį.

Žemės ūkio sektoriui, kurį sunku reguliuoti dėl augalininkystės produkcijos svyravimų ir atliekų perdirbimo į trąšas, tikslai nenustatyti.

Europos aplinkosaugos biuras, vienijantis viso žemyno aktyvistus, teigė, kad naujų tikslų nustatymas yra žingsnis teisinga linkme.

Tačiau biuras pridūrė, kad šis tikslas vis dar yra „per žemas, kad maisto švaistymas būtų sumažintas iki tvaraus lygio“, ir turėtų būti padidintas iki 50 proc. visuose sektoriuose.

Šaltinis: AFP-BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos