Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Maistas
Prancūzija uždraus maisto papildą E171

Paryžius. Prancūzija nuo kitų metų uždraus vieną itin plačiai vartojamą maisto papildą, trečiadienį pranešė jos Ekonomikos ir Aplinkos ministerijos, tyrimams parodžius, kad ši medžiaga galimai pavojinga vartotojų sveikatai.

Abi ministerijos nurodė, kad remiasi sveikatos apsaugos pareigūnų rekomendacijomis ir kad potvarkis dėl draudimo nuo sausio 1 dienos prekiauti titano dioksido turinčiais maisto produktais bus pasirašytas ir paskelbtas artimiausiu laiku.

Šis priedas, daugiausiai naudojamas kaip baltą spalvą suteikiantis arba pašviesinantis priedas saldumynuose, kramtomojoje gumoje, baltuosiuose padažuose ir tortų glajuje, maisto produktų etiketėse žymimas kaip dirbtinis spalviklis E171.

Bioversija 22 08 31

Be to, titano dioksidas naudojamas kremuose nuo saulės, nes jo molekulės gerai atspindi ultravioletinius spindulius.

Tačiau kritikai sako, kad ši medžiaga neturi jokios maistinės vertės ir nepailgina produktų vartojimo laiko, bet gali kelti pavojų sveikatai, nes mažytės titano dioksodo dalelės gali prasiskverbti pro vidaus organų, įskaitant kepenis, plaučius ir žarnyną, apsaugines sieneles.

Prancūzija jau praeitais metais nurodė pageidaujanti nutraukti titano dioksido turinčių maisto produktų gamybą ir prekybą.

2017 metais vyriausybė užsakė atlikti tyrimą, mokslininkams paskelbus, kad dėl šio priedo žiurkėms gali atsirasti suvėžėti linkusių darinių.

Prancūzijos ir Liuksemburgo tyrėjai nustatė, jog žiurkėms, kurioms į geriamąjį vandenį 100 dienų buvo pridedama titano dioksido, 40 proc. dažniau atsirasdavo suvežėti linkusių darinių.

Prancūzijos maisto, aplinkos apsaugos ir darbo medicinos agentūra ANSES šią savaitę paskelbė studiją, kurioje apžvelgiami 25 nauji E171 toksiškumo tyrimai. Studijoje pateikiama išvada, kad „stinga mokslinių duomenų“ spręsti dėl titano dioksido kenksmingumo, bet rekomenduojama vietoje šios medžiagos naudoti „žinomas alternatyvas“.

Daugelis Prancūzijos konditerijos įmonių jau liovėsi naudoti šį dirbtinį spalviklį, numatydami, kad E171 naudojimas bus suvaržytas.

Titano dioksidas naudojamas saldumynuose, kramtomojoje gumoje, dantų pastoje, kremuose nuo saulės.

AFP-BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija