Basf 23 01 02 Basf 2023 01 02 m1 +Rovaltra 2023 02 02
Maistas
Mikroplastiko randama net ekologiškame piene

Amsterdamas. Nyderlandų mokslininkų atliktas nedidelės imties tyrimas atkleidė nerimą keliančių įrodymų, kad net ekologinių ūkių produkcijoje aptinkama plastiko dalelių.

Amsterdamo laisvojo universiteto ir Olandų aplinkosaugos organizacija „Plastic Soup Foundation“ užsakymu atliktas tyrimas, kurį atliekant analizuoti su karvėmis susiję mėginiai (pienas, mėsa, pašarai, kraujas), paimti iš šešių Nyderlandų ūkių, įskaitant ekologinius.

Dažnai nustatyta mikroplastiko tarša. Jo rasta visuose kraujo, nešviežių pašarų, dalyje pieno (18 iš 25) ir jautienos (7 iš 8) mėginių. Nerasta skirtumų tarp gyvulių, laikomų ekologiniuose ir įprastuose ūkiuose, mėginių. Tiesa, daugeliu atvejų mikroplastiko kiekis neviršijo leistinos normos, rašo „Dairy Reporter“.

Bioversija 23 01 16

Mokslininkai iškėlė teoriją, kad plastikas patenka į karvių organizmą su pašarais. Jie ištyrė granulių ir šviežių pašarų mėginių ir nustatė, kad mikroplastiku užteršti visi gamykliniai pašarai.

Pakuotė palaiko reikiamą produkto drėgnį, neleidžia patekti drėgmei, saulės spinduliams, tačiau dėl mechaninės trinties (atidarant ir uždarant, pažeidžiant, dūlant) ir žmonių klaidų plastiko gali patekti į ėdžias.

Nors mokslininkai teigia, kad būtina atlikti šimtus tokių tyrimų, norint poveikį įvertinti išsamiau, tačiau bandomuoju etapu pavyko įrodyti, jog gyvulių pašaruose ir piene, jautienos produktuose aptinkama mikroplastiko. Jie daro prielaidą, kad ši medžiaga patenka į žmogaus organizmą su pienu ir mėsa.

PSF atstovai neslėpė pasipiktinimo, kad už pašarų kokybės stebėseną atsakinga Nyderlandų maisto saugos tarnyba toleruoja taršą, ne didesnę nei 0,15 procento. Europos Sąjungos reglamentas mikroplastikui taiko nulinę toleranciją.

Nyderlandų gyvūnų pašarų produktus stebinti įstaiga „SecureFeed“ išplatino viešą pareiškimą, kad, remiantis jų stebėsenos ir audito duomenimis, pašarai mikroplastiku neužteršti. Labai retai nustatomi mikroplastiko kiekiai, bet gerokai mažesni. Anot specialistų, mikroplastiko gausu visur, todėl jo neįmanoma išvengti maisto grandinėje.

Šaltinis: MŪ inf.
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kaip jūsų ūkį paveikė 2022-ųjų infliacija?
Visos apklausos