Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Maistas
Kovai su maisto krize – papildomi milijardai
Pixabay.com nuotr.

Elmas (Vokietija). Didžiojo septyneto šalys (Didžioji Britanija, Kanada, Prancūzija, Vokietija, Italija, Japonija ir JAV) paragino valstybes ir įmones, turinčias sukauptų maisto atsargų, naudoti jas ir taip sušvelninti maisto krizę, kurią sukėlė Rusijos karas prieš Ukrainą. Be to, jos įsipareigojo skirti papildomus 4,3 mlrd. Eur kovai su šia problema.

Su šiais papildomais pinigais bendra šiemet skirta suma viršys 13,3 mlrd. eurų.

„Raginame partnerius, turinčius didelių maisto atsargų, taip pat privatųjį sektorių užtikrinti, kad maistas būtų prieinamas neiškraipant rinkos“, – rašoma grupės lyderių pareiškime, pateiktame po viršūnių susitikimo Vokietijoje.

Bioversija 2024 07 09 m7

Išsivysčiusių šalių lyderiai ragino visas šalis nekaupti pernelyg didelių maisto produktų atsargų, nes dėl to esą toliau augtų kainos.

Karas Ukrainoje sukėlė maisto kainų šuolį, kai kur jo trūksta, ypač Afrikos šalyse, kurios labai priklausomos nuo Ukrainos eksporto, nes Rusijai užblokavus Juodosios jūros uostus, šalyje įstrigo milijonai tonų grūdų.

Lyderiai dar kartą ragino Rusiją nebeblokuoti Ukrainos Juodosios jūros uostų, nebenaikinti pagrindinės uosto ir transporto infrastruktūros, grūdų silosų ir terminalų, nebesisavinti žemės ūkio prekių ir įrangos iš Ukrainos.

Šie veiksmai, anot didžiojo septyneto šalių atstovų, gali būti vertinami tik kaip geopolitiškai motyvuota ataka prieš pasaulinį apsirūpinimo maistu saugumą.

Parengta: pagal BNS inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos