Basf A1 2024 09 10 Basf m1 2024 09 06
Maistas
Į dienos šviesą trauks tikruosius gamintojus, kurie slepiasi už prekių ženklų
shutterstock.com nuotr.

Vilnius. Skinasi kelią iniciatyva gamintojus, kurie slepiami naudojant privačius prekybininkų ženklus, nuo 2024-ųjų liepos įpareigoti prekės ar produkto etiketėje nurodyti jų identifikavimo informaciją.

Seimas ketvirtadienį po pateikimo priėmė svarstyti tokias Civilinio kodekso pataisas. Pakeitimo iniciatorius žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas tvirtino, kad tokia informacija etiketėje būtų reikalinga tuo atveju, kai produkto gamintojas skiriasi nuo prekybininko.  

Dabar Civilinis kodeksas numato prievolę verslininkui gaminio etiketėje nurodyti tik savo duomenis: adresą, kontaktus ir pavadinimą, o norint atsekti tikrą gamintoją reikia atlikti labai nemažai veiksmų.  

Bioversija m7 2024 09 18

„Yra nemažai atvejų, ir jų yra tikrai daug, kuomet yra visai kitas gamintojas. Ir maisto produktų, ir ūkinių prekių. Ir vartotojas nežino iš tikrųjų, kas yra tas tikrasis gamintojas, jis negali pasirinkti. Vartotojas pas mus sąmoningėja ir tikrai renkasi ne tik pagal kainos kriterijų, bet ir kokybės, ir nemažai lemia ir socialinis sąmoningumas“, – pristatydamas pataisas teigė K. Navickas.

Jis taip pat pabrėžė, kad nurodyti tikrąjį gamintoją labai svarbu ne tik todėl, kad vartotojas turi teisę žinoti jį, bet ir dėl kitų priežasčių. 
„Yra tiekiama tikrai nemažai lietuviškos produkcijos ne tik į Lietuvą, bet ir į kaimynines šalis ir viskas yra padengiama po vienu ženklu, ir nežinome, vartotojas nežino, kad tas gamintojas yra iš Lietuvos“, – tvirtino ministras. 

Seimo Teisės departamento išvadose siūloma tikslinti kai kuriuos įstatymo projekto teiginius, kaip antai nuostatą „produkto gamintojas skiriasi nuo verslininko“. Neaišku, ar turimi omenyje tie atvejai, kai verslininkas ir gamintojas yra skirtingi subjektai, ar turimi omenyje kiti skirtumai tarp verslininko ir gamintojo. Siūloma aiškiai įvardyti atvejus, kuomet turėtų būti nurodoma informacija (duomenys) apie produkto gamintoją.

Antra, siūloma aiškiau suformuluoti, kokia konkrečiai informacija turėtų būti nurodoma apie produkto gamintoją, t. y. ar analogiška informacija (duomenys), kurie nurodomi apie verslininką (vardas ir pavardė ar pavadinimas, buveinės adresas, telefono ryšio numeris), ar kita informacija. 

Šaltinis: BNS, manoūkis.lt
Gudinas -  23 06 14
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartines žemės ūkio paskolų palūkanas?
Visos apklausos