Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Maistas
FAO: maisto kainos pasaulyje sausį smuko

Roma. Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) skaičiuojamas maisto kainų indeksas sausį sudarė 164,8 punkto ir buvo 2,2 proc., arba 3,7 punkto, mažesnis negu 2018 metų sausį.

Palyginti su 2018 metų gruodžio mėnesiu, kainos paūgėjo 1,8 proc., arba 3 punktais. „Bendras indeksas, kuris tris mėnesius iš eilės buvo daugmaž stabilus, sausį pakilo ir tai visų pirma lėmė staigus pieno produktų kainų pakilimas, taip pat augalinių aliejų ir cukraus pabrangimas“, – paaiškino organizacija.

Grūdų kainų indeksas sausį sudarė 168,1 punkto ir buvo 7,3 proc., arba beveik 11,5 punkto, didesnis negu pernai sausį. Pagrindinių grūdų, išskyrus ryžius, kainos toliau laikėsi aukštuose lygiuose ir tai lėmė gamybos apimčių pasaulyje sumažėjimas 2018 metais, taip pat eksporto smukimas. Prisidėjo ir tai, kad paklausa išliko stabili.

Bioversija 22 02 02

Augalinių aliejų kainų indeksas sudarė 131,2 punkto ir buvo 5,4 punkto, arba 4,3 proc., didesnis negu 2018 metų gruodį. Ilgą laiką smukęs indeksas sausį pakilo antrą mėnesį iš eilės. Tai lėmė palmių aliejaus pabrangimas, kurį paskatino sezoninis gamybos pagrindinėse tiekimo šalyse sumažėjimas ir didelė importo paklausa pasaulio rinkose.

Mėsos kainų indeksas sausį, palyginti su gruodžio mėnesiu, beveik nepakito ir sudarė 162,9 punkto.

Dėl JAV vyriausybės darbo sustabdymo nebuvo gauta oficialių JAV duomenų, todėl šis indeksas buvo apskaičiuotas remiantis prielaida, kad mėsos kainos šioje šalyje daug nepakito.

Tuo tarpu visame pasaulyje jautienos, kiaulienos ir paukštienos kainos pirmąjį šių metų mėnesį buvo daugmaž stabilios.

O pieno produktų kainų indeksas sausį, palyginti su gruodžio mėnesiu, šoktelėjo 7,2 proc., arba 12,2 punkto, iki 182,1 punkto. Prieš tai šis rodiklis septynis mėnesius iš eilės smuko.

Vien nugriebto pieno miltelių kainos per mėnesį pašoko 16,5 procento. Tai, pasak FAO ekspertų, lėmė dėl didelės vidaus paklausos smukęs eksportas iš Europos, taip pat artimiausiais mėnesiais prognozuojamas sezoninis Okeanijos eksporto galimybių sumažėjimas.

Cukraus kainų indeksas sausį sudarė 181,9 punkto ir buvo 1,3 proc., arba 2,4 punkto, didesnis negu 2018 metų gruodį. Didelį poveikį cukraus kainoms pasaulio rinkoje padarė Brazilijos realo kurso pakilimas JAV dolerio atžvilgiu.

„Realo brangimas skatina cukraus kainų kilimą: Brazilijos cukraus eksportas mažėja, nes šalies gamintojai naudoja cukranendres vidaus rinkoje parduodamo etanolio gamyboje. Cukraus kainų augimą pasaulio rinkoje taip pat paskatino naftos kainų pakilimas“, – pažymima FAO pranešime.

FAO pasaulio maisto kainų indeksas rodo penkių maisto produktų grupių: grūdų, mėsos, pieno produktų, augalinių aliejų ir cukraus kainų pokyčius tarptautinėse rinkose.

„Interfax“-BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar ganote melžiamas karves?
Visos apklausos