Basf A1 2024 06 14 Basf m1 2024 06 14
Maistas
Daugėja lietuviškų produktų, pripažintų Europos mastu

Briuselis. Daugėja lietuviškų produktų, įvertintų Europos mastu. Europos Komisija pripažino pavadinimą „Kaimiškas Jovarų alus“ saugoma geografine nuoroda.

Tad Lietuva turi jau 9 produktus, ženklinamus visoje Europoje atpažįstamais ir vertinamais kokybės ženklais: saugomos kilmės vietos nuorodos (SKVN), saugomos geografinės nuorodos (SGN) arba garantuoto tradicinio gaminio (GTG).

Tokia ES kokybės politika siekiama apsaugoti konkrečių gaminių pavadinimus, garsinant jų unikalias savybes, susijusias su šių produktų geografine kilme, taip pat su tradicinėmis žiniomis.

Bioversija 2024 04 26 m7

 „Kaimiško Jovarų alaus“ gamyba pagrįsta laiko išmėginta ir unikalia kaimiško alaus darymo tradicija, o specifinės savybės ištobulėjo per daugelį jo gamybos metų. Būdingą šio alaus skonį bei kokybę lemia ne tik ypatingas jo gamybos būdas, bet ir savos, kelių šeimos kartų daugiau kaip 130 metų išsaugotos mielės.

Saugomų geografinių nuorodų sistema ES nustatyta siekiant padėti su geografine vietove siejamų produktų gamintojams užtikrinti deramą atlygį už jų gaminių ypatybes, taip pat ir vienodą pavadinimų kaip intelektinės nuosavybės teisės apsaugą Bendrijos teritorijoje. Kartu tai ir nauda vartotojams, nes jie turi galimybę gauti aiškią informaciją apie išskirtinius produktus.

Šiuo metu saugomas geografines nuorodas, be minėto „Kaimiško jovarų alaus“, dar turi šie lietuviški produktai: sūris „Liliputas“, „Daujėnų naminė duona“, „Lietuviškas varškės sūris“, midus „Stakliškės“, sūris „Džiugas“.

Saugoma kilmės vietos nuoroda suteikta „Seinų/Lazdijų krašto medui“. Garantuoto tradicinio gaminio nuoroda suteikta „Žemaitiškam kastiniui“ ir „Lietuviškam skilandžiui“.

Registracijos ES Saugomų kilmės vietos nuorodų ir saugomų geografinių nuorodų registre dar laukia „Nijolės Šakočienės šakotis“.

Produktų pavadinimams gali būti suteikiama geografinė nuoroda, jei jie turi ypatingą ryšį su vietove, kurioje yra gaminami. Pavadinimo pripažinimas geografine nuoroda leidžia vartotojams atskirti kokybiškus produktus, tuo pačiu padedant gamintojams parduoti savo gaminius.

Geografinės nuorodos, kaip intelektinės nuosavybės dalis, vaidina vis svarbesnį vaidmenį derybose tarp ES ir kitų šalių.

ŽŪM, MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos