Bioversija A1 2025 01 01 Basf m1 2024 12 20
Maistas
Bus steigiama Maisto taryba Papildyta
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Vyriausybė inicijuoja Maisto tarybos steigimą, kurią suformuoti pavedama Žemės ūkio ministerijai.

Taryba, kurios steigimas numatytas XIX-osios Vyriausybės programoje, bus įgaliota nuolat stebėti maisto kainų pokyčius bei informuoti Ministrų kabinetą apie būtinus sprendimus siekiant sumažinti maisto kainas, kuomet fiksuojamas nepagrįstas jų augimas.

Į steigiamą Maisto tarybą bus kviečiami visi maisto tiekimo grandinės dalyviai: prekybininkai, perdirbėjai, ūkininkų organizacijų atstovai, taip pat mokslininkai.

Bioversija m7 2025 01 01

Kaip teigia Ministras Pirmininkas Gintautas Paluckas, tikimasi, jog taryba padės kurti lygiavertį bendradarbiavimą tarp maisto rinkos dalyvių ir gerinti konkurencinę aplinką smulkiems rinkos dalyviams.

„Maisto produktų kainų augimas neretu atveju būna nulemtas objektyvių aplinkybių, tokių kaip pabrangusios žaliavos, trikdžiai tiekimo grandinėse ar kiti globalūs faktoriai, tačiau ir tokiais atvejais piliečiai bei vartotojai iš valstybės tikisi daugiau nei tik pasyvaus stebėtojo vaidmens, ypatingai tada, kai tai ženkliai paliečia būtiniausių prekių krepšelį.

Maisto taryba turės fiksuoti, analizuoti ir pasiūlyti sprendimus ten, kur jie galimi, taip prisidedant prie didesnio kainodaros skaidrumo, vartotojų informuotumo ir pasitikėjimo, taip pat artimesnio, interesų pusiausvyra paremto institucijų ir rinkos dalyvių dialogo ir bendradarbiavimo“, – sakė premjeras G. Paluckas.

Sudaryti Maisto tarybą numatoma iki š. m. sausio 29 dienos.

***

Antradienį Seime G. Paluckas žurnalistams aiškino, kad kainų klausimas bus aktualus daugelį metų į priekį, todėl formatas, kai yra pateikiama objektyvi informacija, išanalizuojama ir daromi tam tikri sprendimai, „yra kritiškai reikalingas“.

Anot jo, dėl objektyvios informacijos trūkumo dabar kyla daug nesutarimų tarp žemdirbių, perdirbėjų ir prekybininkų.

„Gaila, kad jo (sprendimo įsteigti Maisto tarybą – BNS) iki šiol nebuvo, nes jau dabar mes turime situaciją, kai žemdirbiai sako „mums nieko nemoka“, o perdirbėjai sako „žinot, galėtume, bet prekybininkai viską susišluoja“, o prekybininkai sako, kad „čia šiaip kažkokios rinkos tendencijos, ateinančios iš Europos“. Tai šitą žinojimą pirmiausia reikia sudėlioti, priežastis išanalizuoti, tada bus galima priiminėti teisingus sprendimus“, – aiškino G. Paluckas.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14

(1)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  • Hukis Pukis

    Komuniagos niekaip negali be kainų reguliavimo.

    Netinkamas komentaras
    Ačiū, pranešimas išsiųstas
Apklausa
Ar domitės galimybėmis uždirbti iš anglies kreditų?
Visos apklausos