Vilnius. Policija išaiškino maisto įvežimą ir realizavimą vykdžiusią nusikalstamą grupuotę, teigiama, kad ji rinkoje galėjo realizuoti produktų už 1 mln. eurų.
Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojas Sauliaus Brigino teigimu, tarptautinės operacijos metu išaiškinta gerai organizuota grupė ir verslo bendrovės, kurie organizavo didmeninę bei mažmeninę prekybą ir įvežė į Lietuvą maisto produktų su pasibaigusia galiojimo data.
Pasak jo, asmenys bei bendrovės klastojo gyvulinės bei negyvulinės kilmės maisto produktų galiojimo bei vartojimo terminus. Anot S. Brigino, Lietuvoje buvo atlikta daugiau nei 60 kratų.
„Jeigu iš pirmo žvilgsnio vertintume žmogaus sveikatai mažiau rizikų ir pavojų keliančius maisto produktus, tokius kaip konditerijos gaminiai, čipsai, sausainiai, saldainiai ir panašiai, tačiau buvo klastojami galiojimo ir vartojimo terminai tokių maisto produktų, kaip šaldyti mėsos gaminai, paukštienos konservai, pusfabrikačiai“, – kalbėjo S. Briginas
Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroras Zenonas Burokas teigė, jog nusikalstamojoje grupėje dalyvavo 29 asmenys, trys pagrindiniai organizatoriai, anot prokuroro, du iš jų – suimti.
„Tyrimo metu buvo nustatyta, kad produkcijos, suklastotais terminais, buvo realizuota daugiau nei už 1 mln. eurų“, – sakė prokuroras.
Tyrime dalyvavo ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai, Darbo inspekcija bei Valstybinė mokesčių inspekcija.
Pasak S. Brigino, tarptautinėje operacijoje buvo pasitelkti Vokietijos, Prancūzijos, Italijos, Estijos, Europolo, Eurojusto pareigūnai. Lietuvoje operacijai pasitelkta daugiau nei 300 pareigūnų.
„Kratų metu išimti ir rasti įspūdingi kiekiai maisto produktų, kurių galiojimo datos buvo suklastotos ar parengtos klastojimui. Galėčiau pasakyti, kad viename iš sandėlių, kuriame šiai dienai yra atliekami procesiniai veiksmai, sudarytų apie 1000 vilkikų“, – pažymėjo jis.
Kaip pažymėjo prokuroras, ikiteisminis tyrimas taip pat atliekamas dėl apgaulingos apskaitos, dokumentų klastojimo bei neteisėtos įmonių veiklos.
Anot jo, šioje veikoje dalyvavo penki Lietuvoje registruoti judriniai asmenys. Taip pat buvo juridinių asmenų, registruotų Estijoje, kurie buvo naudojami pridėtinės vertės mokesčio išėmimui.
S. Briginas nurodė, jog nuo 2020 metų veikiantys verslo subjektai produkciją iš Vokietijos ir Prancūzijos realizavo prekybos tinkluose įvairiuose Lietuvos miestuose, tačiau pastebima, jog ji nebuvo teikiama į didžiausius prekybos tinklus.
„Taip pat produkciją minėti verslo subjektai platino ir savo įkurtuose mažmeninės prekybos taškuose. Šiam momentui galėtume vieną iš tinklų įvardinti, tai yra „Sale“ prekybos tinklas", – nurodė kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojas.
Tyrimo metu nustatyta, jog klastojamos produkcijos galiojimo terminas dažniausiai buvo pasibaigęs 2020-aisiais bei 2021 metais, tačiau fiksuota ir atvejų kai terminas buvo pasibaigęs prieš septynerius, aštuonerius metus.
Pasak S. Brigino, tam tikrais atvejais vartotojai skundėsi atitinkama produkcija. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teigimu įtariamose įmonėse jau anksčiau buvo fiksuota pažeidimų dėl galiojimų terminų. Pažymima, jog prekybininkai apie situaciją informuoti, šiuo metu laukiama informacijos apie gaunamos produkcijos likučius.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Kaip populiarinti ir brangiau parduoti tradicinius lietuviškus produktus
2024-11-08 -
„Lašiša“ ar „tunas“ iš grybienos – austrai pradėjo spausdinti maistą
2024-10-09 -
Lietuviška jautiena įvertinta tarptautiniame konkurse
2024-10-04
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)