Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Veterinarija
VMVT jau turi naują vadovą?

Vilnius. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo atranką, BNS žiniomis, laimėjo laikinai įstaigai vadovaujanti direktoriaus pavaduotoja Audronė Mikalauskienė. 

Pati A. Mikalauskienė BNS nei patvirtino, nei paneigė šios informacijos. „Dar negavome patvirtinimo. Suprantu, kad dar procedūra dar nepasibaigė“, – BNS sakė laikinoji tarnybos vadovė.

Sprendimą dėl jos paskyrimo turės priimti Vyriausybė, gavusi teisėsaugos tarnybų išvadą dėl jos tinkamumo eiti pareigas. 

Bioversija 2024 07 09 m7

Konkursą paskelbusi Vyriausybės kanceliarija anksčiau BNS pranešė, kad šio posto siekė 18 kandidatų.  

Tarnyba nuolatinio vadovo neturi nuo praėjusių metų lapkričio, kai Vyriausybė atleido korupcija įtariamą Mantą Staškevičių.

Seimas šiemet kovą pakeitė Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo skyrimo tvarką – jis renkamas skelbiant konkursą, pretendentams nereikia turėti veterinarijos gydytojo kvalifikacijos. Anksčiau tarnybos vadovą žemės ūkio ministro teikimu priėmė ir atleido Vyriausybė, o jo kadencija truko ketverius metus.  

Vyriausybei siekiant išardyti dešimtmečius veikusią neskaidrią ir korupcijai tolerantišką Tarnybos struktūrą, liepą ministrų kabinetas pritarė jos pertvarkai.

Žemės ūkio ministerijos siūlymu numatoma atskirti tarnybos funkcijas, susijusias su jos dalyvavimu formuojant ir įgyvendinant politiką, ir įsteigti naują Maisto ir veterinarijos politikos departamentą, kurį sudarytų skyriai pagal veiklos sritis.

Be to, numatoma atskirti funkcijas, susijusias su priežiūra ir pasienio kontrole nuo kitų tarnybos funkcijų.

Numatoma, kad 10 tarnybos departamentų ir 10 pasienio veterinarijos postų bus apjungiami iki šešių teritorinių padalinių. Taip pat numatoma atskirti licencijavimą, centralizuoti priežiūros rizikos vertinimą ir planavimą.

Pakeitimai įsigaliotų nuo 2024 m. vasario 15 dienos. 

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos